17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Vymáhači dlhov môžu stimulačné platby vo výške 1 400 $ v prípade...

Vymáhači dlhov môžu stimulačné platby vo výške 1 400 $ v prípade potreby zadržať

CNN upozornila, že tretie kolo stimulačných platieb môže byť splatené na niektoré súkromné dlhy. To zahŕňa aj nezaplatené účty za kreditné karty alebo neuhradené lekárske poplatky. 

Táto správa môže byť pre niektorých Američanov šokom, pretože predchádzajúce stimulačné platby boli plne chránené legislatívou. 

Vzhľadom na to, že záchranný balíček Joea Bidena prešiel rýchlym procesom schvaľovania, nedokázali zákonodarcovia zahrnúť túto ochranu do posledného kola platieb. 

To znamená, že tieto kontroly na vymáhanie pohľadávok môžu vykonávať agentúry snažiace sa vyrovnať nezaplatený dlh.

Americká asociácia bankárov teraz vyzýva politikov na opravenie tejto medzery. Takisto apeluje na zabezpečenie toho, aby sa stimulačné platby dostávali skôr ku všetkým kvalifikovaným Američanom ako k súkromným spoločnostiam.

„Domnievame sa, že je nevyhnutné, aby Kongres zabezpečil zaobchádzanie s týmito ďalšími stimulačnými platbami ako s výhodami, na ktoré sa vzťahuje federálna výnimka z exekúcie,” napísala agentúra ABA minulý týždeň v liste. 

„V opačnom prípade rodiny, ktoré tieto peniaze najviac potrebujú a tie, ktoré zápasia s dlhmi a ktorých bankové účty môžu byť zmrazené na základe príkazov na zablokovanie, nebudú mať prístup k svojim finančným prostriedkom.”

Senátor Ron Wyden poznamenal aj o predstavení zákona. Ten by chránil stimulačné platby od súkromných vymáhačov dlhov. Malo by sa tak stať budúci týždeň. 

Wyden, ktorý je tiež predsedom finančného výboru Senátu, uviedol, že dúfa v dvojstrannú podporu návrhu.

„Zatiaľ čo demokrati majú v úmysle chrániť tretiu platbu pred súkromnými vymáhačmi dlhov, pravidlá Senátu nám neumožnili zahrnúť túto ochranu do amerického záchranného plánu,” uviedol Wyden vo vyhlásení pre The Hill. 

„Zavediem samostatnú legislatívu, aby sa zabezpečilo, že rodiny dostanú toľko pomoci, koľko bude potrebné,” dodal.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. $1,400 Stimulus Payments May Be Seized by Debt Collectors. [online]. [cit. 2021-03-18]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/some-stimulus-payments-may-be-seized-by-debt-collectors

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments