Bitcoin podľa príjemcov stimulov aj napriek naliehavým potrebám stojí za riziko

0
135

Príjemcovia budú v ďalšom kole stimulačných šekov uprednostňovať základné potreby. Značná časť má však stále v úmysle buď ušetriť, alebo investovať.

Najnovší prieskum uvádza, že väčšina Američanov použije stimulačné platby na vyrovnanie výdavkov. Tieto peniaze použijú na nákup nevyhnutných vecí a na splácanie dlhov. Niektorí sú však stále ochotní investovať do kryptomien. 

Štúdia, ktorú uskutočnil Harris Poll v mene spoločnosti Yahoo Finance, ukázala, že 15% ľudí, ktorí dostali posledné dve kolá stimulačných platieb nasmerovalo časť alebo všetky peniaze na investície.

Z tejto skupiny investovala zhruba polovica konkrétne do kryptomien ako sú BTC a ETH. 

Podľa výsledkov prieskumu sa očakáva, že tento trend bude pokračovať. 

Počet príjemcov, ktorí plánujú investovať, sa tentoraz zvyšuje na 17%.

Najdôležitejšou obavou respondentov ankety bolo platenie za základné potreby ako je nájom, potraviny a lieky. 

Až 62% z nich uviedlo, že potrebujú finančné prostriedky na pokrytie nákladov na základné potreby.

Značný segment bol stále schopný ušetriť časť peňazí prijatých z prvej (36%) a druhej (33%) kontroly stimulu. Posledné odpovede ukazujú, že pri tretej kontrole sa očakáva jej zvýšenie na 40%.

Ochota finančne experimentovať so stimulačnými fondmi COVID-19 sa dá ľahšie nájsť v domácnostiach s vysokými príjmami. 

Z respondentov z domácností, ktorí zarábajú viac ako 100 000 $ ročne, investovalo 10% do kryptomien počas prvého kola stimulov a 13% prostredníctvom druhého kola stimulov. 

Očakáva sa, že tento údaj tentoraz stúpne na 14%. Pre porovnanie uvádzame, že iba 3% domácností, ktoré zarábajú menej ako 50 000 $ ročne, boli ochotné investovať do kryptomien.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Bitcoin worth the risk for stimulus check recipients despite pressing needs: poll. [online]. [cit. 2021-03-18]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-worth-the-risk-for-stimulus-check-recipients-despite-pressing-needs-poll

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here