27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Bitcoin podľa príjemcov stimulov aj napriek naliehavým potrebám stojí za riziko

Bitcoin podľa príjemcov stimulov aj napriek naliehavým potrebám stojí za riziko

Príjemcovia budú v ďalšom kole stimulačných šekov uprednostňovať základné potreby. Značná časť má však stále v úmysle buď ušetriť, alebo investovať.

Najnovší prieskum uvádza, že väčšina Američanov použije stimulačné platby na vyrovnanie výdavkov. Tieto peniaze použijú na nákup nevyhnutných vecí a na splácanie dlhov. Niektorí sú však stále ochotní investovať do kryptomien. 

Štúdia, ktorú uskutočnil Harris Poll v mene spoločnosti Yahoo Finance, ukázala, že 15% ľudí, ktorí dostali posledné dve kolá stimulačných platieb nasmerovalo časť alebo všetky peniaze na investície.

Z tejto skupiny investovala zhruba polovica konkrétne do kryptomien ako sú BTC a ETH. 

Podľa výsledkov prieskumu sa očakáva, že tento trend bude pokračovať. 

Počet príjemcov, ktorí plánujú investovať, sa tentoraz zvyšuje na 17%.

Najdôležitejšou obavou respondentov ankety bolo platenie za základné potreby ako je nájom, potraviny a lieky. 

Až 62% z nich uviedlo, že potrebujú finančné prostriedky na pokrytie nákladov na základné potreby.

Značný segment bol stále schopný ušetriť časť peňazí prijatých z prvej (36%) a druhej (33%) kontroly stimulu. Posledné odpovede ukazujú, že pri tretej kontrole sa očakáva jej zvýšenie na 40%.

Ochota finančne experimentovať so stimulačnými fondmi COVID-19 sa dá ľahšie nájsť v domácnostiach s vysokými príjmami. 

Z respondentov z domácností, ktorí zarábajú viac ako 100 000 $ ročne, investovalo 10% do kryptomien počas prvého kola stimulov a 13% prostredníctvom druhého kola stimulov. 

Očakáva sa, že tento údaj tentoraz stúpne na 14%. Pre porovnanie uvádzame, že iba 3% domácností, ktoré zarábajú menej ako 50 000 $ ročne, boli ochotné investovať do kryptomien.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Bitcoin worth the risk for stimulus check recipients despite pressing needs: poll. [online]. [cit. 2021-03-18]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-worth-the-risk-for-stimulus-check-recipients-despite-pressing-needs-poll

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments