21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Krypto-burzy zaznamenávajú obrovský nárast počtu nových používateľov, až 100 000 za deň

Krypto-burzy zaznamenávajú obrovský nárast počtu nových používateľov, až 100 000 za deň

Počet nových používateľov na krypto-burzách podľa údajov z rôznych platforiem raketovo stúpal spolu s rastom trhu.

Krypto-burzy zaznamenávajú obrovský nárast počtu používateľov.

Analytik trhu, Willy Woo, ktorý zverejnil príspevok na Twitteri, zistil, že v reťazci je zhruba 35 000 nových denných používateľov. To by sa mohlo premietnuť do približne 100 000 nových používateľov rozmiestnených na burzách kryptomien každý deň.

Nové kryptomeny prinesú nových používateľov 

Údaje prevzaté zo spoločnosti Glassnode ukazujú pozoruhodný nárast počtu používateľov približne od doby, keď trh začal svoju rally v decembri 2020. 

Korelácia je jasná – s rastúcou cenou sa zvyšoval aj počet používateľov.

Niekoľko búrz ohlásilo nárast počtu používateľov. To nie je prekvapujúce a odráža to nárast používateľov počas býčieho rastu v roku 2017.

Inštitucionálne investície tiež dosiahli nové maximum a ich počet sa tento rok zvýšil zo zhruba 37 miliárd $ na 55 miliárd $. 

V tomto ohľade je spoločnosť Grayscale Investments jedným z najväčších investorov. Investičná spoločnosť bola v uplynulom roku zodpovedná za niekoľko veľkých nákupov BTC.

Inštitucionálne investície pomohli vniesť legitimitu na krypto-trh. Vstup spoločností Tesla a Microstrategy priniesol trhu nový život a presvedčil priamych investorov, aby sa pripojili. To tiež dalo BTC určité ocenenie od veľkých bánk a inštitúcií.

Napríklad spoločnosť JPMorgan Chase stanovila BTC cieľovú cenu 146 000 $, hoci očakáva, že po nej BTC mierne poklesne. Spoločnosť Citibank predpovedala ešte odvážnejšie číslo a do roku 2023 stanovila cenu 300 000 $.

Investori a nadšenci trhu dúfajú, že tento vývoj povedie k všeobecnému prijatiu kryptomien. Do istej miery sa to už stalo. Najdôležitejšie je to, že NFT a DeFi si začali raziť cestu do povedomia širokej verejnosti.

Najmä NFT sú etablovanými spoločnosťami srdečne prijímané. Od Elona Muska po NBA začínajú hlavné mená integrovať kryptomeny s prvkami digitálneho umenia a športu.

Záujem o NFT vzrástol do bodu, keď predbehol blockchain aj kryptomeny v oblasti vyhľadávania na Google. 

Výsledky vyhľadávacieho nástroja sú tiež dobrým indikátorom záujmu o trh, o čom svedčí aj explózia vyhľadávania BTC v roku 2017.

Zdroj:

BEINCRYPTO, 2021. Crypto Exchanges Could Be Seeing 100,000 New Users Per Day. [online]. [cit. 2021-03-18]. Dostupné na: https://beincrypto.com/crypto-exchanges-seeing-100000-new-users-day/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments