23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Výkonná predstaviteľka Blockchain Association tvrdí, že americké ministerstvo nebude zasahovať proti kryptomenám

Výkonná predstaviteľka Blockchain Association tvrdí, že americké ministerstvo nebude zasahovať proti kryptomenám

Kristin Smith, výkonná riaditeľka asociácie Blockchain, odmietla obavy, že Americké ministerstvo financií bolo blízko k zásahu proti Bitcoinu (BTC) a kryptomenám.

Cez víkend začali na sociálnych sieťach skutočne kolovať fámy, že štátna pokladnica zavedie poplatky proti nezákonnému obchodovaniu voči niektorým finančným inštitúciám používajúcim kryptomeny.

Správa sa objavila v období výrazneho poklesu cien v krypto-priestore. Trhová kapitalizácia pritom klesla o viac ako 240 miliónov USD, keď sa BTC prepadol na hodnotu 52 000 USD.

Smith tieto správy vyvrátila. Uviedla, že v kompetencii ministerstva spravodlivosti je obviniť spoločnosti z nezákonného obchodovania a prania špinavých peňazí.

Janet Yellen, tajomníčka ministerstva financií USA, je významnou krypto-kritičkou, ktorá vo februári charakterizovala zjavné zneužívanie kryptomien na nelegálne aktivity ako rastúci problém.

Niekoľko štúdií medzitým ukazuje, že kriminálne použitie kryptomien predstavuje len nepatrný podiel na globálnom krypto-obchode. 

Michael Morell, bývalý úradujúci riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby, skutočne nedávno publikoval prácu ukazujúcu, že zovšeobecnenie digitálnych mien ako prostriedkov na financovanie trestnej činnosti bolo prehnané.

Morellov príspevok tiež dospel k záveru, že forenzné nástroje blockchainu sú dostatočne silné na to, aby odhalili nezákonné krypto transakcie.

Začiatkom apríla ohlásili významné organizácie v oblasti kryptomeny ako Coinbase a Square novú lobistickú iniciatívu nazvanú Kryptorada pre inovácie (Crypto Council for Innovation). 

Okrem združenia Blockchain Association presadzujú rozumné regulácie digitálnych mien aj ďalšie skupiny v Amerike, ako je Coin Center.

Pre výkonnú riaditeľku, Smith, sú udalosti, ako napr. kótovanie Coinbase na burze Nasdaq, dôkazom rastúcej validácie trhu pre krypto-priemysel. To predstavuje jav, ktorý úrady vo Washingtone ťažko prehliadnu.

Zdroj:

COINTLEGRAPH, 2021. Blockchain Association executive debunks rumored crypto crackdown by Treasury. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/blockchain-association-executive-debunks-rumored-crypto-crackdown-by-treasury

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments