Výkonná predstaviteľka Blockchain Association tvrdí, že americké ministerstvo nebude zasahovať proti kryptomenám

0
126

Kristin Smith, výkonná riaditeľka asociácie Blockchain, odmietla obavy, že Americké ministerstvo financií bolo blízko k zásahu proti Bitcoinu (BTC) a kryptomenám.

Cez víkend začali na sociálnych sieťach skutočne kolovať fámy, že štátna pokladnica zavedie poplatky proti nezákonnému obchodovaniu voči niektorým finančným inštitúciám používajúcim kryptomeny.

Správa sa objavila v období výrazneho poklesu cien v krypto-priestore. Trhová kapitalizácia pritom klesla o viac ako 240 miliónov USD, keď sa BTC prepadol na hodnotu 52 000 USD.

Smith tieto správy vyvrátila. Uviedla, že v kompetencii ministerstva spravodlivosti je obviniť spoločnosti z nezákonného obchodovania a prania špinavých peňazí.

Janet Yellen, tajomníčka ministerstva financií USA, je významnou krypto-kritičkou, ktorá vo februári charakterizovala zjavné zneužívanie kryptomien na nelegálne aktivity ako rastúci problém.

Niekoľko štúdií medzitým ukazuje, že kriminálne použitie kryptomien predstavuje len nepatrný podiel na globálnom krypto-obchode. 

Michael Morell, bývalý úradujúci riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby, skutočne nedávno publikoval prácu ukazujúcu, že zovšeobecnenie digitálnych mien ako prostriedkov na financovanie trestnej činnosti bolo prehnané.

Morellov príspevok tiež dospel k záveru, že forenzné nástroje blockchainu sú dostatočne silné na to, aby odhalili nezákonné krypto transakcie.

Začiatkom apríla ohlásili významné organizácie v oblasti kryptomeny ako Coinbase a Square novú lobistickú iniciatívu nazvanú Kryptorada pre inovácie (Crypto Council for Innovation). 

Okrem združenia Blockchain Association presadzujú rozumné regulácie digitálnych mien aj ďalšie skupiny v Amerike, ako je Coin Center.

Pre výkonnú riaditeľku, Smith, sú udalosti, ako napr. kótovanie Coinbase na burze Nasdaq, dôkazom rastúcej validácie trhu pre krypto-priemysel. To predstavuje jav, ktorý úrady vo Washingtone ťažko prehliadnu.

Zdroj:

COINTLEGRAPH, 2021. Blockchain Association executive debunks rumored crypto crackdown by Treasury. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/blockchain-association-executive-debunks-rumored-crypto-crackdown-by-treasury

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here