13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Nový prieskum ukazuje, že 64 % dospelých v USA sa zaujíma o...

Nový prieskum ukazuje, že 64 % dospelých v USA sa zaujíma o kryptomeny

Podľa nového prieskumu spoločnosti Gemini sa počet amerických krypto-investorov má v roku 2021 takmer zdvojnásobiť.

Približne dve tretiny dospelých v USA majú podľa nového prieskumu záujem dozvedieť sa viac o kryptomenách ako Bitcoin (BTC) alebo majú záujem ich čoskoro držať.

Platforma Gemini slúžiaca na obchodovanie s krypto, ktorú vlastnia Tyler a Cameron Winklevoss, zverejnila novú správu o stave USA v oblasti kryptomeny. Tá poskytuje informácie o spotrebiteľských trendoch na krypto-trhu v USA. 

Údaje boli zhromaždené z národného prieskumu medzi 3 000 dospelými v USA vo veku od 18 do 65 rokov s príjmom domácnosti 40 000 USD a viac.

Správa poukazuje na významnú expanziu a diverzifikáciu krypto-investorov v priebehu roka 2021. Až 63 % respondentov sa označilo za „krypto-zvedavcov”. To znamená, že v súčasnosti kryptomenu nevlastnia, ale sú ochotní buď dozvedieť sa viac, alebo plánujú kryptomenu čoskoro kúpiť.

Na základe zistení prieskumu odhaduje spoločnosť Gemini, že takmer 14 % obyvateľov USA (21,2 milióna dospelých) teraz vlastní kryptomenu. 

Investície do kryptomeny sa tento rok potenciálne zdvojnásobia, pretože zhruba 13 % respondentov uviedlo plány na nákup kryptomeny v roku 2021. 

„To predstavuje približne 19,3 milióna dospelých, čo by takmer zdvojnásobilo súčasnú populáciu kryptomien,” uvádza sa v správe.

Prieskum taktiež identifikoval potenciálny rast záujmu u žien v oblasti kryptomien. Podľa prieskumu viac žien ako mužov naznačilo ochotu dozvedieť sa viac o kryptomenách.

„Tento nový výskum signalizuje cennú a vítanú diverzifikáciu investorskej základne kryptomeny. Širší okruh účastníkov vytvára pozitívny dlhodobý vývoj na trhu,” uviedol prevádzkový riaditeľ spoločnosti Gemini, Noah Perlman. 

S cieľom pomôcť pri odstraňovaní prekážok vstupu bude spoločnosť pokračovať v poskytovaní krypto-vzdelávania. Zároveň bude uprednostňovať bezpečnosť a reguláciu. 

Ďalšie správy zverejnené začiatkom tohto roka signalizovali sľubné trendy v prijímaní kryptomien v USA. 

Marcový prieskum spoločnosti Mizuho Securities odhadoval, že 10 % z približne 400 miliárd USD v stimulačných fondoch poskytnutých obyvateľom USA by mohlo byť použitých na nákup BTC a akcií. 

Podľa prieskumu globálnej spotrebiteľskej platformy Piplsay z februára 2021 už 25 % Američanov vlastní kryptomenu, ďalších 27 % plánuje do nej investovať neskôr v tomto roku.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. 64% of US adults are interested in crypto, new survey shows. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/64-of-us-adults-are-interested-in-crypto-new-survey-shows

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments