-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta VivaTech 2021: Technologický priemysel musí byť regulovaný, aby chránil verejný záujem

VivaTech 2021: Technologický priemysel musí byť regulovaný, aby chránil verejný záujem

Francúzsky minister pre digitálnu ekonomiku, Cédric O, uviedol, že na kontrolu technologického priemyslu, ktorý sa „vyvíja ako oligopol”, je potrebná ďalšia regulácia.

Na piatkovej konferencii VivaTech 2021 v Paríži hovoril fancúzsky o národných vládach. Tie si začínajú uvedomovať to, že veľké technologické spoločnosti nekladú na prvé miesto verejný záujem.

„Veríme, že regulácia technologického trhu je veľmi potrebná z hospodárskeho, ale aj z demokratického hľadiska.”

Big Tech pod tlakom

Komentáre francúzskeho ministra prichádzajú po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook, kritizoval zákon o digitálnych službách, ktorý je návrhom Európskej únie. Nadobudnutím platnosti by zákon prelomil monopol spoločnosti na aplikácie pre jeho platformu iOS.

„Keď sa na to pozrieme, zničilo by to bezpečnosť ‌iPhone‌,” povedal Cook v stredu na konferencii VivaTech 2021.

Minulý týždeň bol Cédric O jedným zo skupiny európskych ministrov z Francúzska, Nemecka a Holandska, ktorí vyzvali technologický priemysel na prísnejšiu kontrolu zo strany regulačných orgánov.

Vo vyhlásení francúzsky minister spolu s nemeckým ministrom hospodárstva, Petrom Altmaierom, jeho francúzskym náprotivkom, Brunom Le Maire, a holandskou ministerkou hospodárstva, Monou Keijzer, kritizovali akvizície. Ide o prípady, keď technologické spoločnosti kupujú rodiacich sa rivalov s cieľom zavrieť ich. 

Cédric O tiež uviedol, že sa francúzska vláda snaží pomôcť európskemu technologickému sektoru dobehnúť svetových lídrov v USA a Číne.

„V európskom technologickom ekosystéme dochádza k obrovskému zrýchleniu. Deje sa tak najmä vo Francúzsku, ale aj v Európe ako v celku. Ako verejný rozhodovací orgán budeme pokračovať v pokusoch o formovanie najlepšieho prostredia pre našu ekonomiku, ako aj pre našu demokraciu,” uviedol.

„Európa si môže raziť svoju vlastnú cestu medzi Čínou a USA,” dodal.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. VivaTech 2021: Cédric O says tech ‘oligopoly’ must be regulated to defend the public interest. [online]. [cit. 2021-06-19]. Dostupné na: https://www.euronews.com/next/2021/06/18/vivatech-2021-cedric-o-says-tech-oligopoly-must-be-regulated-to-defend-the-public-interest

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments