-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Býci váhajú so skupovaním prepadu po tom, čo cena Bitcoinu klesla takmer...

Býci váhajú so skupovaním prepadu po tom, čo cena Bitcoinu klesla takmer na 35 000 dolárov

Býci váhajú so skupovaním dipu Bitcoinu na 35 130 dolárov. Napriek tomu on-chain údaje ukazujú, že dlhodobí hodleri naďalej akumulujú.

Dňa 18. júna Bitcoin (BTC) a tradičné trhy čelili ďalším komentárom a tlaku amerického Federálneho rezervného systému (FED) na možnosti zvýšenia úrokových sadzieb skôr, ako sa očakávalo. To viedlo k prudkému zvýšeniu ceny amerického dolára na úkor rizikových aktív a štátnych dlhopisov. 

Prepad nespôsobil len FED, ale aj obavy z ďalšieho poklesu BTC prítomné už niekoľko týždňov, pričom sa veľká časť diskusií zameriava na blížiaci sa death-cross a na to, čo znamená pre budúcnosť Bitcoinu.

Dnešný predaj stiahol cenu BTC pod rozhodujúcu podpornú úroveň vo výške 36 000 dolárov, čo viedlo obchodníkov k tomu, že predpovedajú 32 500 dolárov ako ďalšiu zastávku pred tým, ako sa Bitcoin znova vráti na úroveň 30 000 dolárov.

4-hodinový graf BTC / USDT. Zdroj: TradingView

Tieto technické faktory v kombinácii s negatívnymi titulkami v správach, ako sú napríklad čínske úrady zakazujúce ťažbu kryptomien alebo posledný klinec do rakvy protokolu Iron Finance, ktorý spôsobil, že zástanca kryptomeny a miliardár investor Mark Cuban prišiel o peniaze, majú obchodníci obavy zo súčasného prepadu ceny BTC. 

 Fear and Greed index. Zdroj: Alternative .me

V dôsledku týchto obáv klesol Fear & Greed Index na hodnotu 25. To predstavuje extrémny strach a pokračovanie v trende z minulého mesiaca.

Pred výpredajom došlo k zvýšenému prílevu na burzy

Údaje od spoločnosti CryptoQuant poskytujúcej analýzu dát v sieti ukazujú, že čisté toky BTC na burzy poskytli pozorným obchodníkom určité varovanie pred poklesom tento týždeň zo 41 000 na 36 000 dolárov. K nárastu prílevu BTC na burzy došlo 15. júna, keď jeho cena dosiahla 41 300 dolárov, a potom následne v priebehu nasledujúcich troch dní pokračoval pokles o 15 %.

Tok Bitcoinu na všetkých burzách. Zdroj: CryptoQuant

Istý pozorný analytik poukázal na to, že najmä aktivita veľrýb na burze kryptomien Gemini má zreteľnú koreláciu s niektorými z väčších výpredajov, ktoré trh s kryptomenami v roku 2021 zažil.

Za posledných pár dní sa tok na burzách ustaľuje a prílev len mierne prevyšuje odliv. Účastníci trhu teraz čakajú, kde sa cena s blížiacim sa obávaným krížom smrti posunie ďalej. 

Inteligentné peniaze sa naďalej hromadia

Zatiaľ čo obavy investorov rastú a niektorí obchodníci, ktorí nakupovali medzi maximami v marci a máji, predávajú so stratou, celková ponuka Bitcoinu v držbe dlhodobých investorov sa naďalej zvyšuje po dosiahnutí minima v polovici mája. 

Celkové množstvo  BTC v držbe dlhodobých držiteľov. Zdroj: Glassnode

Podľa kryptomenového analytika na Twitteri, Williama Clementea III, posledné údaje z reťazca naznačujú, že BTC ide na odbyt a „teraz leží na historicky veľmi dôležitých bodoch pre hlavné ukazovatele na reťazci”

Clemente navrhol, aby dlhodobí investori „naďalej nakupovali zľavnené BTC”. To pomohlo vyrovnať predaj krátkodobých držiteľov. Ďalej poukázal na skutočnosť, že „akumulácia sa zvyšuje”.

Blízka budúcnosť Bitcoinu zostáva naďalej riskantná, pretože po predchádzajúcich prípadoch krížov smrti nasledoval obrat, ktorý je podľa analytika a obchodníka Rekt Capital podobný „obratu predchádzajúcemu prekríženie”. 

Obrat Bitcoinu po death-crosse v roku 19 Zdroj: Twitter

Na druhej strane naznačujú dlhodobejšie údaje optimistickejšiu budúcnosť, pretože veľrybie peňaženky a dlhodobí držitelia naďalej akumulujú.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Bulls hesitate to buy the dip after Bitcoin price falls close to $35K [online]. [cit. 2021-06-19]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bulls-hesitate-to-buy-the-dip-after-bitcoin-price-falls-close-to-35k

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments