-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Visa teraz vyrovnáva platby na blockchaine Ethereum

Visa teraz vyrovnáva platby na blockchaine Ethereum

Spoločnosť Visa v pondelok oznámila, že vyrovnáva platby v stablecoine USDC na blockchaine Ethereum.

Tento vývoj znamená, že Visa sa stala prvou významnou platobnou sieťou, ktorá použila stablecoin ako stabilizačnú menu.

Doteraz spoločnosť Visa zúčtovala platby iba v nekrytých menách.

Vzhľadom novú svoju novú schopnosť vysporiadania platieb spolupracuje spoločnosť USDC Visa so spoločnosťou Crypto.com. Vďaka tomu môže krypto-firma spravovať svoj obchod v digitálnych aktívach.

Predtým vyžadoval štandardný proces vyrovnania platieb spoločnosti Visa, aby sa spoločnosť Crypto.com vysporiadala s fiat menou. To prinieslo firme ďalšie náklady a komplikácie. 

„Dnešné oznámenie predstavuje významný míľnik v našej schopnosti uspokojovať potreby technológií fintech, ktoré riadia podnikanie v stablecoinoch alebo kryptomenách,” uviedol hlavný produktový riaditeľ spoločnosti Visa, Jack Forestell. 

Agentom pre vysporiadanie platieb spoločnosti Visa funkcie USDC je krypto-banka Anchorage. To znamená, že Crypto.com posiela USDC na adresu Etherea spoločnosti Visa v Anchorage.

„Spoločnosť Visa k nám v roku 2019 prišla s nápadom – umožniť bezpečné, efektívne a bezproblémové platby vyrovnania v digitálnej mene,” uviedol Diogo Mónica, spoluzakladateľ a prezident Anchorage. 

Spoločnosť Visa uviedla, že nová služba je „malým krokom vpred” pre svoju platformu ale „obrovským krokom vpred” v oblasti integrácie digitálnych aktív.

Po ďalších testoch a rozhovoroch so svojimi klientmi, partnermi a členmi regulačnej komunity spoločnosť Visa dúfa, že „v nadchádzajúcom roku” spustí schopnosť vyrovnania platieb v USDC aj pre ďalších partnerov.

Spoločnosť Visa nakoniec plánuje vyrovnať platby aj v digitálnych menách centrálnych bánk (CBDC). 

Začiatkom tohto mesiaca uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Visa, Alfred Kelly, že cieľom spoločnosti je kryť BTC a ďalšie kryptomeny rovnako ako stablecoiny.

Cieľom konkurenčnej karty Visa Mastercard je tiež zachytiť obchodné príležitosti v priestore kryptomien a stablecoinov, rovnako ako v budúcom priestore CBDC.

Zdroj:

THEBLOCKCRYPTO, 2021. Visa now settles payments in USDC stablecoin on Ethereum blockchain. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://www.theblockcrypto.com/post/99639/visa-now-settles-payments-in-usdc-stablecoin-ethereum?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments