17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Populárny krypto-analytik uvažuje: Je Cardano „zabijakom Etherea"?

Populárny krypto-analytik uvažuje: Je Cardano „zabijakom Etherea”?

Populárny analytik kryptomeny, Lark Davis, sa zamýšľal nad tým, či je Cardano (ADA) „zabijakom ETH”.

V novom videu vysvetlil Davis nasledovné: „Sieť Ethereum je v súčasnosti priekopníkom, pretože je udržiavaná najväčšou decentralizovanou vývojovou komunitou v blockchainovom priestore. Okrem toho je niekoľko krokov vpred, pokiaľ ide o vývojárov pracujúcich na nej.”

Podľa jeho slov je ETH „ďaleko pred ostatnými platformami inteligentných kontraktov”, hoci jeho vylepšenia v priebehu času boli menej proaktívne:

„Prístup vývojárov a spoločnosti v zásade spočíval v opravovaní vecí, ktoré sa zhoršujú alebo je potrebné ich vylepšiť. Za niekoľko rokov nedošlo k žiadnym skutočným významným upgradom v sieti,” uviedol Davis.

Davis dodal, že Ethereum práve prechádza „najväčšou aktualizáciou” v histórii. 

Ethereum 2.0. inovácia, ktorá upustí od konsenzuálneho algoritmu Proof-of-Work (PoW) v prospech konsenzuálneho algoritmu Proof-of-Stake (PoS).

Beacon Chain, prvá fáza upgradu na Ethereum 2.0, už bola spustená. Je to PoS blockchain, ktorý beží popri pôvodnom reťazci Ethereum PoW a zaisťuje, že nedôjde k prerušeniu kontinuity reťazcov.

Na druhej strane Davis vysvetlil, že Cardano (ADA) používa novší a ľahšie použiteľný dizajn kódovacieho jazyka, aby pomohlo ďalším používateľom využívať blockchainovú technológiu.

IOHK, technologická firma, ktorá stojí za ekosystémom Cardano, však doposiaľ nedokázala implementovať inteligentné zmluvné prostredie v sieti kvôli jeho postupnej implementácii.

Všetko vyvíjané na IOHK je založené na recenzovanom, transparentnom a akademickom výskume. 

Peer-reviewed stratégia spoločnosti Cardano spomalila jej rozvoj. „Práve preto o štyri roky neskôr stále nemáme inteligentné zmluvy, napriek tomu, že sme veľmi, veľmi blízko,” dodal Davis.

Pri porovnaní oboch sietí poukázal analytik na to, že na Ethereu je viac decentralizovaných aplikácií, pričom Cardano nemá k dispozícii žiadne verejné decentralizované aplikácie.

Dodal, že efekt siete Etherea je oveľa silnejší ako v Cardane, pričom prvý z nich má viac partnerstiev, zatiaľ čo Cardano ich má menej. 

Davis dospel k záveru:

„Osobne by som volil sieť Ethereum, pretože si myslím, že práve teraz a v dohľadnej budúcnosti je víťazom v tomto prostredí.”

Analytik, ktorý zdôvodnil svoje rozhodnutie, poukázal na to, že pre Cardano bude ťažké prekonať sieťový efekt Etherea.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Is Cardano the ‘Ethereum Killer’? Popular Crypto Analyst Weighs In. [online]. [cit. 2021-03-28]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/03/is-cardano-the-ethereum-killer-popular-crypto-analyst-weighs-in/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments