23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Top 5 kryptomien, na ktoré by ste sa tento týždeň mali pozrieť:...

Top 5 kryptomien, na ktoré by ste sa tento týždeň mali pozrieť: BTC, UNI, THETA, VET, LUNA

Rastúci technický vzorec signalizuje, že sa BTC môže pripravovať na opätovné otestovanie svojho historického maxima. Tento pozitívny vývoj posúva UNI, THETA, VET a LUNA vyššie.

Počet spoločností sa vzhľadom na situáciu rozhodol chrániť svoje nekryté rezervy nákupom BTC. Po významných nákupoch spoločností MicroStrategy, Tesla a Square odhalila čínska spoločnosť s názvom Meitu zisk BTC a ETH v hodnote 40 miliónov $. 

Pozrime sa na grafy top 5 kryptomien, ktoré môžu v krátkodobom horizonte obnoviť svoj stúpajúci trend.

1. BTC / USD

Dňa 5. a 6. marca klesol Bitcoin pod 20-dňový priemer 48 484 $. Napriek poklesu EMA, sa index relatívnej sily (RSI) začal zvyšovať a stúpol nad 58, čo naznačuje návrat „bull marketu”.

BTC / USD môže znova otestovať historické maximum na 58 341 $. Prelomenie tejto úrovne by mohlo odštartovať ďalší úsek uptrendu, ktorý môže dosiahnuť 72 112 $.

2. UNI / USD

Po konsolidácii takmer 29 $ za tri dni sa dnes Uniswap (UNI) prelomil. Ak „bull market” udrží cenu nad 29 $, zvýši to vyhliadky na obnovenie stúpajúceho trendu.

Pokiaľ cena klesne zo súčasnej úrovne pod 20-dňovú EMA (25,31 USD) UNI môže klesnúť na 22 $ a potom na 50-dňový SMA priemer (19,78 $).

Ak však cena neklesne pod 20-EMA, bude to signalizovať silu a zatvorenie nad zónou 32 $ až 33 $, čo môže začať ďalšiu etapu stúpania nahor.

3. THETA / USD

THETA je v silnom vzostupnom trende. Ak kupujúci dokážu zvýšiť cenu nad 4,72 USD, THETA môže obnoviť stúpajúci trend a zvýšiť sa na 5,73 USD.

Naopak, ak cena klesne zo 4,50 na 4,72 USD, altcoin môže klesnúť pod 20-dňovú úroveň EMA (3,58 USD). Potom je možná hlbšia korekcia na 50-dňový SMA (2,82 USD). Takýto pohyb bude znamenať, že sa hybnosť oslabila a môže oddialiť obnovenie pohybu nahor.

Na 4-hodinovom grafe je možné vidieť, že 20-EMA stúpa a RSI je v kladnej zóne. Ak sa cena bude udržiavať nad čiarou zostupného trendu, altcoin môže znovu otestovať 4,72 USD. Prelomenie tejto hranice by mohlo naštartovať ďalšiu etapu stúpajúceho trendu.

4. VET / USD

VeChain (VET) sa v súčasnosti pohybuje v rozmedzí od 0,0345 do 0,060774 USD. RSI sa však posúva vyššie do kladného územia. To naznačuje, že cena by mohla smerovať nahor. Ak bude „bull market” udržiavať cenu nad 0,060774 USD, VET môže začať ďalšiu etapu uptrendu.

Prvý cieľ je 0,087048 $. Ak dôjde aj k prekročeniu tejto úrovne, cena sa môže vyšplhať na 0,10 $.

5. LUNA / USD

Terra (LUNA) sa v posledných dňoch konsoliduje v rozmedzí od 5 $ do 8,50 $. Udržiavanie tejto ceny môže prelomiť hranicu a LUNA by sa mohla vyšplhať na 12 $. RSI je v „overbought territory”, čo naznačuje cestu smerom nahor.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Top 5 cryptocurrencies to watch this week: BTC, UNI, THETA, VET, LUNA. [cit. 2021-03-09]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/top-5-cryptocurrencies-to-watch-this-week-btc-uni-theta-vet-luna

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments