24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Viceprezidentka platformy Newegg VP uvádza, že dopyt po kryptomenách otvára nové možnosti...

Viceprezidentka platformy Newegg VP uvádza, že dopyt po kryptomenách otvára nové možnosti platby v elektronickom obchode. Čo je ale potrebné zabezpečiť?

Viceprezidentka financií maloobchodnej online platformy pre spotrebnú elektroniku Newegg, Nikki Tanlioco, uviedla, že Bitcoin a ďalšie kryptomeny získavajú na sile v elektronickom obchode ako forma platby.

Tanlioco uvádza, že vzhľadom na rastúci dopyt je presvedčená, že kryptomeny sú bezpečné a spoľahlivé platobné možnosti na celom svete.

Ďalej uvádza, že maloobchodníci by mohli získať novú klientsku základňu pomocou Bitcoinu ako alternatívnej platobnej metódy, ktorá sa líši od tradičných možností. 

Viceprezidentka však upozorňuje, že platby v kryptomenách sa výrazne líšia od tradičných metód, pretože predstavujú výzvu integrovať nové funkcie platieb.

Tanlioco poznamenala, že pandémia vyústila do rozmachu elektronického obchodu. Ten predstavuje príležitosť pre rôzne subjekty na vnímanie Bitcoinu ako novej formy platby. 

Uviedla, že krypto-platby by mali platiť v celom ekosystéme eCommerce, nielen v elektronike.

Ďalej uznáva, že platformy elektronického obchodu môžu byť odradené negatívnymi titulkami týkajúcimi sa podvodov spojených s platbami v kryptomenách. 

Tanlioco však uviedla, že obavy nie sú potrebné, pretože existujú mechanizmy na potlačenie podozrivej činnosti.

Platforma Newegg sa stala prvým online maloobchodníkom, ktorý v roku 2014 prijal Bitcoin po uzavretí partnerstva so spoločnosťou BitPay. 

Pozitívny postoj Tanlioco voči platbám v kryptomenách prichádza po tom, čo spoločnosť PayPal uviedla službu, ktorá umožňuje zákazníkom v USA používať Bitcoin ako možnosť platby.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Newegg VP says Bitcoin is rising as a payment option in eCommerce. [online]. [cit. 2021-04-08]. Dostupné na: https://finbold.com/newegg-vp-says-bitcoin-is-rising-as-a-payment-option-in-ecommerce/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments