21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Playboy uvedie na trh digitálne zberateľské predmety vo forme NFT

Playboy uvedie na trh digitálne zberateľské predmety vo forme NFT

Kultová značka časopisu Playboy, ktorá sa zaoberá životným štýlom a zábavou, dnes oznámila, že uvedie na trh digitálne zberateľské predmety vo forme blockchainových NFT prostredníctvom partnerstva s Nifty Gateway.

Playboy, ktorý prestal vydávať tlačené publikácie v roku 2020, plánuje preniknúť do svojho 67-ročného archívu klasickej fotografie a umeleckých diel a tiež spolupracovať s modernými umelcami na čerstvých výtvoroch. Tie sa budú predávať ako kryptografické zbierky. 

Playboy takisto ponúka granty na „podporu začínajúcich a nedostatočne zastúpených umelcov vstupujúcich do umeleckej komunity NFT”.

Prvá zbierka Playboy NFT bude obsahovať umelecké diela Mika „Slimesunday” Parisella. Ten je predchádzajúcim spolupracovníkom Playboy pre tlač a umelec známy pre svoje kompozície v štýle erotickej koláže. 

Slimesunday je už zakorenený v rozvíjajúcom sa priestore NFT, pretože predával umelecké diela prostredníctvom trhu SuperRare a dokonca hostí podcast s témou NFT. Slimesunday dnes tweetoval vyššie uvedený ukážkový obrázok.

Playboy tiež ohlásil spoluprácu s 3D umelcom Blakom Kathrynom. Ten je ďalším etablovaným tvorcom v oblasti kryptografického umenia NFT, ktorý bude rozvíjať spoluprácu so značkou časopisu na tému Pride.

Oznámenie spoločnosti Playboy volá po klasických snímkach časopisov od umelcov ako Pablo Picasso, Salvador Dalí, Keith Haring a Andy Warhol. Na druhej strane neprezrádza konkrétne plány na premenu ich kompozícií na NFT. 

Tlačová správa však naznačuje, že dlhodobejšie plány značky s Nifty Gateway spočívajú v preniknutí do jej knižnice umeleckých diel, fotografie, karikatúr a ďalších.

Trh s umeleckými dielami NFT doposiaľ explodoval v roku 2021, pričom len medzi februárom sa medzi prvými tromi trhmi NFT umiestnil obchodovaný objem zhruba za 342 miliónov USD. 

To je viac ako v celom roku 2020 dokopy. V marci predal kryptograf Mike „Beeple” Winkelmann prostredníctvom aukcie Christie’s jediný kus umeleckého diela NFT za 69,3 milióna USD.

Nárast dopytu NFT prilákal tak aj rozmanité značky ako Taco Bell a Charmin s ich vlastnými digitálnymi zbierkovými predmetmi. 

Časopis TIME Magazine predal štyri obálky časopisov s obmedzeným vydaním za takmer 500 000 USD. Medzitým The New York Times predal NFT obrázok stĺpčeka za 560 000 USD.

Minulý týždeň značka klasického hudobného časopisu SPIN oznámila plány na vydanie „ekologických” NFT ako svoju titulnú fotografiu.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Playboy Is Turning Its Classic Centerfolds Into NFTs. [online]. [cit. 2021-04-08]. Dostupné na: https://decrypt.co/64121/playboy-nft-nifty-gateway

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments