17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Implementácia riešenia spoločnosti Cardano proti falšovaniu produktov bola úspešne zavedená

Implementácia riešenia spoločnosti Cardano proti falšovaniu produktov bola úspešne zavedená

Nadácia Cardano Foundation uzavrela partnerstvo s platformou pre produkty poskytujúcou ochranu digitálnej značky, Scantrust. Cieľom je zaviesť sledovateľnosť dodávateľského reťazca a riešenie proti falšovaniu. 

Prvá implementácia uzrela svetlo sveta s gruzínskym remeselným výrobcom vína.

Cieľom spoločnosti Cardano je bojovať proti falšovaným výrobkom zlepšením sledovateľnosti vydaním riešenia dodávateľského reťazca založeného na blockchaine.

Švajčiarska nezisková organizácia, ktorá stojí za populárnym blockchainom Cardano, oznámila začiatkom tohto týždňa svoj posledný míľnik. 

Prototyp bol odhalený v decembri 2020 v spolupráci so spoločnosťou Scantrust.

Koncept plánuje vylepšiť schopnosť vystopovania a zapojenie spotrebiteľa pre všetky typy firiem, od malých a stredných podnikov až po gigantov, ako je Fortune 500.

Projekt v zásade umožňuje majiteľom značiek využívať sledovateľnosť a cielené dátové funkcie fyzických QR kódov spoločnosti Scantrust s „rýchlosťou a nízkymi nákladmi na blockchain Cardano”.

Spoločnosť Baia’s Wine, gruzínsky remeselnícky výrobca vín, je prvou spoločnosťou, ktorá úspešne zaviedla tento koncept. 

Ako rodinná vinica vyvážajúca do viac ako desiatok krajín spojí spoločnosť Baia’s Wine metadáta s blockchainom Cardano s jedinečnými a sledovateľnými kódmi Scantrust QR na svojich fľašiach určených pre medzinárodné trhy.

Využitie riešenia dodávateľského reťazca by malo umožniť „podrobnú vizualizáciu údajov vytvorenú z každého bodu kontaktu a interakcie na ceste dodávateľského reťazca spoločnosti Baia’s Wine”.

Niektoré predchádzajúce odhady určili, že viac ako 3 % svetového obchodu zahŕňajú falšované výrobky. Ak uvedieme toto percento v perspektíve USD, mohlo by to do budúceho roka dosiahnuť takmer 3 bilióny USD.

Frederik Gregaard, generálny riaditeľ nadácie, označil toto riešenie ako „hlavný cieľ organizácie”.

„Neúnavne sme spolupracovali so spoločnosťou Scantrust na dodaní prvého riešenia tohto druhu s cieľom využiť metadáta na blockchaine Cardano. Spolu so Scantrust pomáhame značkám opätovne sa spojiť s ich spotrebiteľmi, zvyšovať transparentnosť ich dodávateľského reťazca a bojovať proti falšovaniu”, uzavrel.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Cardano’s Anti-Counterfeit Solution Sees First Successful Implemetation. [online]. [cit. 2021-04-08]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/cardanos-anti-counterfeit-solution-sees-first-successful-implemetation/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments