17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Viac ako polovica Kanaďanov tvrdí, že im do bankrotu chýba len 200...

Viac ako polovica Kanaďanov tvrdí, že im do bankrotu chýba len 200 USD

Podľa nového prieskumu je viac ako polovica Kanaďanov na pokraji platobnej neschopnosti.

Správa indexu spotrebiteľského dlhu MNP zistila šokujúcu správu. Až 53 % Kanaďanom chýba 200 USD alebo menej, aby neboli schopní každý mesiac zaplatiť potrebné výdavky. 

Traja z 10 ľudí, tvrdia, že na konci každého mesiaca im nezostanú peniaze na pokrytie platieb.

Prieskum tiež uvádza, že 25 % Kanaďanov bolo kvôli pandémii nútených zadĺžiť sa. Neschopnosť platby dlhu sa od decembra 2020 zvýšila o 10 %. 

„Počet Kanaďanov, ktorí vo svojich rozpočtoch pre domácnosti nemajú takmer žiadny priestor na úspory, dosiahol päťročné maximum,” hovorí prezident MNP Ltd., Grant Bazian. 

„Úzkosť, ktorú majú Kanaďania z toho, že nedokážu vyžiť s peniazmi a nie sú schopní splácať dlhy nám ukazuje, akému zlému stavu v súčasnosti čelíme. Okrem toho ukazuje, koľko domácností zaostáva v platbách alebo zlyháva pri splácaní pôžičiek, hypoték, splátok automobilov alebo kreditných kariet.”

Okrem toho sa 51% Kanaďanov obáva, že v prípade zvýšenia úrokových sadzieb budú v budúcnosti čeliť vážnym problémom a splácať obrovské dlhy. 

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Over Half of Canadians Say They’re $200 Away From Bankruptcy. [online]. [cit. 2021-04-09]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/canadian-insolvency-study

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments