17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Ekonomika Hlavná thajská banka experimentuje s DeFi

Hlavná thajská banka experimentuje s DeFi

Kasikornbank alebo KBank, jedna z najväčších bánk v Thajsku, začala experimentovať so službami DeFi v rámci svojho plánu expanzie podnikania.

Podľa správy spoločnosti Bangkok Post je decentralizovaný finančný prieskum banky na čele technologickej dcérskej spoločnosti KBank, Kasikorn Business Technology Group alebo KBTG.

Predseda KBTG, Ruangroj Poonpol, v komentári k DeFi plánom KBank uviedol:

„DeFi je pre spoločnosť KBank Group tento rok kľúčovým. Projekt sa skúma prostredníctvom KBTG v rámci druhej fázy programu digitálnej transformácie spoločnosti.”

Podľa Poonpolu by DeFi mohla byť kľúčom k zlepšeniu finančného začlenenia sa ľudí v Thajsku prostredníctvom prístupu k inovatívnym finančným službám a dodala: „S touto formou krytou aktívami by DeFi mohla tiež vytvoriť ekonomickú hodnotu pre Thajsko.”

S prijatím DeFi sa KBank snaží rozšíriť svoju prítomnosť v juhovýchodnej Ázii, najmä v krajinách ako Vietnam, kde zhruba dve tretiny obyvateľstva zostávajú bez bankového účtu.

Prienik DeFi do KBank predstavuje dominantnú pozíciu banky v aréne digitálneho bankovníctva krajiny. Druhý najväčší thajský poskytovateľ pôžičiek predstavuje údajne 40 % transakcií digitálneho bankovníctva v krajine, vzhľadom na to, že je najväčšou platformou mobilného bankovníctva v Thajsku. Tá má vo svojej aplikácii viac ako 16 miliónov používateľov.

Okrem plánovaných experimentov s DeFi disponuje KBank v Thajsku aj históriou prijímania kryptomien a blockchainov. 

Ešte v septembri 2018 sa banka pripojila k blockchainovým B2B riešeniam spoločnosti Visa pre cezhraničné platobné transakcie.

KBank prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti KBTG prevádzkuje tiež digitálnu obchodnú platformu v spolupráci s thajskou burzou.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Major Thai bank experimenting with decentralized finance. [online]. [cit. 2021-04-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/major-thai-bank-experimenting-with-decentralized-finance

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments