-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Ekonomika Viac ako polovica britských firiem plánuje prijať nových zamestnancov

Viac ako polovica britských firiem plánuje prijať nových zamestnancov

Podľa nového výskumu plánuje viac ako polovica zamestnávateľov v Spojenom kráľovstve prijať zamestnancov v nasledujúcich troch mesiacoch.

Orgán pre ľudské zdroje CIPD uviedol, že išlo o prvé pozitívne príznaky vyhliadok na zamestnanie, ktoré zaznamenal za rok. Asi 56% z 2 000 opýtaných firiem plánovalo prijať prácu v prvých troch mesiacoch roku 2021.

Medzi odvetvia s najsilnejšími zámermi v oblasti prijímania zamestnancov patria zdravotníctvo, financie a poisťovníctvo, vzdelávanie a IKT.

„Naše objavy naznačujú, že nezamestnanosť môže byť blízko svojho vrcholu a môže dokonca podkopať oficiálne prognózy, najmä vzhľadom na hlásený pokles ponuky zahraničných pracovníkov,” uviedol Gerwyn Davies z Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD), ktorý uskutočnil prieskum s náborovou spoločnosťou Adecco.

Prieskum tiež zistil, že počet spoločností, ktoré plánujú prepúšťať v prvom štvrťroku 2021, klesol z 30% na 20% v porovnaní s predchádzajúcim trojmesačným obdobím. 

Podľa Úradu pre národnú štatistiku (ONS) bola najnovšia miera nezamestnanosti, od septembra do novembra, 5%.

ZDROJ: https://www.bbc.com/news/business-56149661

To je nárast o 0,6% za posledné tri mesiace, čo znamená, že 1,72 milióna ľudí bolo nezamestnaných.

Zdroj:

BBC, 2021. More than half of UK firms plan to hire new staff. [cit. 2021-02-22]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56149661 

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments