17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Tesla zarába viac peňazí na Bitcoinoch ako na automobiloch

Tesla zarába viac peňazí na Bitcoinoch ako na automobiloch

Spoločnosť Tesla, Inc. urobila začiatkom tohto mesiaca na trhu veľký rozruch keď oznámila, že kúpila 1,5 miliardy $ v Bitcoinoch. Nie je jasné, či spoločnosť Tesla už niektorý z Bitcoinov predala.

Tento krok bol jedným z dôvodov, ktoré ovplyvnili rast kryptomeny. Priniesol tiež pôsobivé zisky pre výrobcu elektrických vozidiel.

Akcie spoločnosti Tesla vzrástli o 2%, pričom hodnota Bitcoinu tiež dosiahla rekordné maximá. Trhová hodnota Bitcoinu prekonala minulý týždeň prvýkrát 1 bilión $ a kryptomena medziročne vzrástla o 94%.

Za predpokladu, že si spoločnosť Tesla v súčasnosti bude držať toľko Bitcoinov ako 31. januára, dosiahne papierový zisk približne 930 miliónov $, čo je viac ako zisk 721 miliónov $ ktorý vykázala za rok 2020 predajom svojich elektrických automobilov.

Nákup Bitcoinov pritiahol aj pozornosť inštitucií. Napriek tomu, že generálny riaditeľ JPMorgan, Jamie Dimon, v roku 2017 označil Bitcoin za „podvod”, inštitucionálni investori si túto kryptomenu začínajú všímať, nevynímajúc JPMorgan.

BNY Mellon, najstaršia americká banka, tiež začala obchodovať v Bitcoinoch. 

Všetky oči teraz sledujú, ako budú inštitucionáli investovať do kryptomeny.

Zdroj:

MARKETS INSIDER, 2021. Tesla’s bitcoin investment reportedly made more profit this year than car sales in the whole of 2020. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://markets.businessinsider.com/currencies/news/tesla-bitcoin-gains-bigger-than-car-sale-revenue-report-2021-2-1030103815

THE TIMES, 2021. Tesla makes more money on bitcoin than on cars. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://www.thetimes.co.uk/article/tesla-makes-more-money-on-bitcoin-than-on-cars-5sfl6qd0h

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments