Tesla zarába viac peňazí na Bitcoinoch ako na automobiloch

0
182

Spoločnosť Tesla, Inc. urobila začiatkom tohto mesiaca na trhu veľký rozruch keď oznámila, že kúpila 1,5 miliardy $ v Bitcoinoch. Nie je jasné, či spoločnosť Tesla už niektorý z Bitcoinov predala.

Tento krok bol jedným z dôvodov, ktoré ovplyvnili rast kryptomeny. Priniesol tiež pôsobivé zisky pre výrobcu elektrických vozidiel.

Akcie spoločnosti Tesla vzrástli o 2%, pričom hodnota Bitcoinu tiež dosiahla rekordné maximá. Trhová hodnota Bitcoinu prekonala minulý týždeň prvýkrát 1 bilión $ a kryptomena medziročne vzrástla o 94%.

Za predpokladu, že si spoločnosť Tesla v súčasnosti bude držať toľko Bitcoinov ako 31. januára, dosiahne papierový zisk približne 930 miliónov $, čo je viac ako zisk 721 miliónov $ ktorý vykázala za rok 2020 predajom svojich elektrických automobilov.

Nákup Bitcoinov pritiahol aj pozornosť inštitucií. Napriek tomu, že generálny riaditeľ JPMorgan, Jamie Dimon, v roku 2017 označil Bitcoin za „podvod“, inštitucionálni investori si túto kryptomenu začínajú všímať, nevynímajúc JPMorgan.

BNY Mellon, najstaršia americká banka, tiež začala obchodovať v Bitcoinoch. 

Všetky oči teraz sledujú, ako budú inštitucionáli investovať do kryptomeny.

Zdroj:

MARKETS INSIDER, 2021. Tesla’s bitcoin investment reportedly made more profit this year than car sales in the whole of 2020. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://markets.businessinsider.com/currencies/news/tesla-bitcoin-gains-bigger-than-car-sale-revenue-report-2021-2-1030103815

THE TIMES, 2021. Tesla makes more money on bitcoin than on cars. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://www.thetimes.co.uk/article/tesla-makes-more-money-on-bitcoin-than-on-cars-5sfl6qd0h

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here