V Portugalsku odteraz môžete zaplatiť za kúpu luxusného apartmánu Dogecoinom

0
133

Odteraz môžete použiť Dogecoin na nákup luxusných apartmánov v Portugalsku. Strešný apartmán je v súčasnosti v predaji za zhruba 5 miliónov DOGE v hodnote približne 2,2 milióna USD.

Dogecoin sa často považoval za žartovnú mincu, ale teraz si môžete zaň kúpiť luxusné apartmány v portugalskom Lisabone.

Krypto-platby založené v švajčiarskom meste Zug a poskytovateľ OTC likvidity, švajčiarska spoločnosť FNTX Capital Suisse, uzavreli partnerstvo s portugalským developerom nehnuteľností, spoločnosťou 355 Developments. Ich cieľom je vytvoriť podmienky pre kryptomenu v hlavnom meste.

Toto partnerstvo umožní kupujúcim kupovať byty v DOGE, BTC, ETH a ADA prostredníctvom „Realitnej burzy“ FNTX. Tá v reálnom čase aktualizuje ceny každého záznamu. 

V súčasnosti sú na burze k dispozícii tri výpisy: najlacnejší, teda dvojizbový byt, má cenu okolo 1,57 milióna DOGE v hodnote zhruba 690 000 USD. 

Najdrahším výpisom je penthouse s cenou okolo 5 miliónov DOGE v hodnote zhruba 2,2 milióna USD.

Rastúci trend

„Minulý mesiac bolo na stránkach so záznamami o nehnuteľnostiach 71 výpisov. Tie vo svojich popisoch uvádzali platbu v BTC alebo inej kryptomene. To je 14,3 záznamov na 100 000 domov, čo je podľa údajov najvyššia zaznamenaná miera,“ uvádza spoločnosť Yahoo Money.

Dňa 7. mája Cointelegraph informoval, že luxusné apartmány Arte Surfside v Miami v súčasnosti prijímajú platby za nehnuteľnosti vo viacerých kryptomenách vrátane Bitcoinu a Etherea. 

Krypto aj v kluboch na pláži

Krypto platby sú čoraz rozšírenejšie. V stredu 12. mája najväčší Montrealský vonkajší klub „Beach Club“ oznámil, že návštevníci si budú môcť od budúceho roka kúpiť alkoholické nápoje v kryptomene. 

Majiteľ plážového klubu, Olivier Primeau, v príspevku na sociálnych sieťach uviedol:

„Beachclub bude oficiálne prvým klubom v Kanade, ktorý akceptuje Bitcoin a Ethereum ako spôsob platby.“

Dôvod, prečo majú firmy veľký záujem prijímať kryptomeny ako spôsob platby, súvisí so získaním bezplatnej reklamy, pretože to ovplyvňuje budúcnosť digitálnej ekonomiky.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. You can buy condos with DOGE in Portugal as crypto real estate listings soar. [online]. [cit. 2021-05-13]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/you-can-buy-condos-with-doge-in-portugal-as-crypto-real-estate-listings-soar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here