21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Kubánsky prezident hovorí o možnom prijatí „vhodnej" kryptomeny

Kubánsky prezident hovorí o možnom prijatí „vhodnej” kryptomeny

Kubánska vláda rozmýšľa nad prijatím kryptomeny ako prostriedka na boj proti finančným otrasom. Ochromujúce sankcie a dopad pandémie koronavírusu si vyberajú veľkú daň na štátnej ekonomike.

Minulý mesiac predložil Kongres Komunistickej strany Kuby (PCC), ústredného uzla pre tvorbu politiky v krajine, návrhy, ktoré by zahŕňali štúdium toho, ako by krypto mohlo pomôcť vytiahnuť krajinu z finančnej diery. Ako už bolo skôr oznámené, na stretnutí kľúčových strán bol predložený návrh odporúčajúci, aby subjekty s rozhodovacími právomocami začali na zasadnutí 19. apríla „študovať použitie kryptomien v ekonomike”.

Teraz sa zdá, že tento návrh získal pozornosť. Spravodajská agentúra EFE uviedla, že prezident Miguel Díaz-Canel sa teraz chystá informovať národ o vývoji v pripravovanom televíznom prejave.

Díaz-Canel ale už hovoril o možných plánoch adopcie kryptomeny na „virtuálnom stretnutí” s regionálnymi guvernérmi a politikmi.

Periodico Cubano dodal, že prezident na online zasadnutí hovoril o „výhode používania kryptomien [ako súčasť] národného hospodárstva”, pričom sa virtuálne zúčastnili aj korešpondenti štátnych médií.

Hovoril tiež o svojej vôli „nepretržite informovať verejnosť” o „rozhodnutiach týkajúcich sa používania kryptomeny”, ale neuviedol ďalšie podrobnosti.

Kubu v uplynulých mesiacoch zasiahla vlna viacúrovňových podvodov s kryptomenami, o ktorých sa prezident tiež zmieni. Dodal, že kubánsky štát „nepropaguje ani nepodporuje investičné pyramídové schémy”.

Vláda v minulosti prijala podobné vyhlásenie o prijatí kryptomeny, aj keď sa to nijako neprejavilo pokiaľ ide o zmeny politiky v reálnom svete. Už v roku 2019 bol citovaný národný minister hospodárstva a plánovania, ktorý uviedol:

„uvažujeme nad štúdiom uplatnenia [kryptomien] vo vnútroštátnych a medzinárodných obchodných záležitostiach […] Opatrenia tohto typu nám môžu umožniť posun vpred. […] Musíme hľadať alternatívne prostriedky na riešenie ekonomických problémov.”

Zdroj:

CRYPTONEWS, 2021. Cuban President Talks Possible Adoption of ‘Convenient’ Crypto. [online]. [cit. 2021-05-13]. Dostupné na: https://cryptonews.com/news/cuban-president-talks-possible-adoption-of-convenient-crypto-10270.htm

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments