-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Elon Musk tvrdí, že Tesla už nebude prijímať Bitcoin za nákup vozidiel

Elon Musk tvrdí, že Tesla už nebude prijímať Bitcoin za nákup vozidiel

Tesla prestala prijímať Bitcoin ako spôsob platby za svoje produkty.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Elon Musk, oznámil túto správu v stredu prostredníctvom Twitteru. Zároveň uviedol obavy z používania fosílnych palív na ťažbu Bitcoinu.

„Máme obavy z rýchleho nárastu využívania fosílnych palív na ťažbu BTC a transakcií, najmä z uhlia. To má najhoršie emisie zo všetkých palív,” tweetoval Musk. „Kryptomena je dobrý nápad na mnohých úrovniach a veríme, že má sľubnú budúcnosť, ale nemôže to pre životné prostredie znamenať veľké náklady,” dodal.

Toto oznámenie prichádza asi tri mesiace po tom, čo spoločnosť Tesla potvrdila, že v rámci dlhodobej investičnej stratégie kúpila Bitcoin v hodnote 1,5 miliardy USD. 

Musk v stredu uviedol, že spoločnosť neplánuje predať žiadne z BTC, ktoré získala. Je to z dôvodu, že má v úmysle kryptomenu použiť „na transakcie hneď po prechode ťažby na udržateľnejšiu energiu”.

„Pozeráme sa tiež aj po ďalších kryptomenách, ktoré využívajú <1% energie / transakcie Bitcoinu”, dodal.

Štúdia University of Cambridge zistila, že ťažba BTC, ktorá si vyžaduje intenzívne počítačové výpočty na overenie transakcií, využíva rovnaké množstvo energie, aké používalo Holandsko v roku 2019. To je v rozpore s dlhodobým záväzkom spoločnosti Tesla k udržateľnej energii.

„Bitcoin aktuálne spotrebováva veľké množstvo elektriny. Toto sa v budúcnosti nezmení, pokiaľ cena Bitcoinu výrazne neklesne,” uviedol tento rok pre BBC Michel Rauchs, výskumník z Cambridgeského centra pre alternatívne financie.

Podľa Market Watch klesla cena Bitcoinu z približne 54 700 USD na 52 600 USD len pár minút po Muskovom tweete.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Elon Musk Says Tesla Is No Longer Accepting Bitcoin for Vehicle Purchases. [online]. [cit. 2021-05-13]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/elon-musk-says-tesla-has-stopped-accepting-bitcoin-for-vehicle-purchases

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments