Elon Musk tvrdí, že Tesla už nebude prijímať Bitcoin za nákup vozidiel

0
145

Tesla prestala prijímať Bitcoin ako spôsob platby za svoje produkty.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Elon Musk, oznámil túto správu v stredu prostredníctvom Twitteru. Zároveň uviedol obavy z používania fosílnych palív na ťažbu Bitcoinu.

„Máme obavy z rýchleho nárastu využívania fosílnych palív na ťažbu BTC a transakcií, najmä z uhlia. To má najhoršie emisie zo všetkých palív,“ tweetoval Musk. „Kryptomena je dobrý nápad na mnohých úrovniach a veríme, že má sľubnú budúcnosť, ale nemôže to pre životné prostredie znamenať veľké náklady,“ dodal.

Toto oznámenie prichádza asi tri mesiace po tom, čo spoločnosť Tesla potvrdila, že v rámci dlhodobej investičnej stratégie kúpila Bitcoin v hodnote 1,5 miliardy USD. 

Musk v stredu uviedol, že spoločnosť neplánuje predať žiadne z BTC, ktoré získala. Je to z dôvodu, že má v úmysle kryptomenu použiť „na transakcie hneď po prechode ťažby na udržateľnejšiu energiu“.

„Pozeráme sa tiež aj po ďalších kryptomenách, ktoré využívajú <1% energie / transakcie Bitcoinu“, dodal.

Štúdia University of Cambridge zistila, že ťažba BTC, ktorá si vyžaduje intenzívne počítačové výpočty na overenie transakcií, využíva rovnaké množstvo energie, aké používalo Holandsko v roku 2019. To je v rozpore s dlhodobým záväzkom spoločnosti Tesla k udržateľnej energii.

„Bitcoin aktuálne spotrebováva veľké množstvo elektriny. Toto sa v budúcnosti nezmení, pokiaľ cena Bitcoinu výrazne neklesne,“ uviedol tento rok pre BBC Michel Rauchs, výskumník z Cambridgeského centra pre alternatívne financie.

Podľa Market Watch klesla cena Bitcoinu z približne 54 700 USD na 52 600 USD len pár minút po Muskovom tweete.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Elon Musk Says Tesla Is No Longer Accepting Bitcoin for Vehicle Purchases. [online]. [cit. 2021-05-13]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/elon-musk-says-tesla-has-stopped-accepting-bitcoin-for-vehicle-purchases

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here