Uzbecká prezidentská agentúra navrhuje legalizáciu domáceho krypto-obchodovania

0
126

Zdá sa, že významná vládna agentúra v Uzbekistane prehodnocuje svoj postoj ku kryptomenám.

Národná agentúra pre projektové riadenie pod vedením prezidenta Uzbeckej republiky (NAFT) vydala oficiálny dokument, v ktorom navrhuje niekoľko zmien a doplnení licenčných postupov pre krypto-obchod.

NAFT navrhla oficiálne umožniť miestnym obyvateľom uskutočňovať „všetky typy obchodov s krypto-burzami, ktoré zahŕňajú kryptomeny a tokeny výmenou za národnú a zahraničnú menu“. Agentúra zdôraznila, že krypto-investori budú obchodovať a investovať na svoje vlastné riziko.

Cieľom návrhu je tiež ustanoviť proces registrácie, vydávania a obehu digitálnych aktív, ktorý oprávňuje licencované krypto – spoločnosti v Uzbekistane vydávať vlastné tokeny. Podľa oficiálnych záznamov sú navrhované zmeny a doplnenia otvorené na diskusiu do 14. mája 2021.

Najnovšie správy poukazujú na zjavnú zmenu, ktorú uskutočnila NAFT voči kryptomenám. Koncom roka 2019 agentúra zakázala obyvateľom krajiny nakupovať kryptomeny ako Bitcoin (BTC). 

Napriek blokovaniu nákupov kryptomien agentúra údajne stále umožňuje miestnym obyvateľom predávať svoje kryptomeny.

V januári 2020 Uzbekistan debutoval so svojou prvou regulovanou kryptomenovou burzou Uznex, ktorá je otvorená iba pre cudzincov. Platformu spustila spoločnosť Kobea Group, technologická spoločnosť z Južnej Kórey pôsobiaca ako technologický poradca vlády Uzbekistanu.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Uzbek presidential agency proposes legalizing domestic crypto trading. [online]. [cit. 2021-05-01]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/uzbek-presidential-agency-proposes-legalizing-domestic-crypto-trading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here