23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Ekonomika USA získali vo februári 379 000 pracovných miest

USA získali vo februári 379 000 pracovných miest

Americká ekonomika zaznamenala vo februári nárast pracovných miest. Za minulý mesiac ich pribudlo 379 000, čo je viac, ako ekonómovia predpokladali.

Počiatočné odhady odborníkov boli 210 000 pracovných miest, pričom skutočné čísla naznačujú, že trh práce sa pomaly obnovuje. 

Počet sa v januári zvýšil na 166 000 pracovných miest z 49 000, ktoré boli prvýkrát hlásené. 

Vzhľadom na to, že sa obmedzenia COVID-19 v určitých oblastiach zmiernili, vo februári zaznamenalo najprudší nárast odvetvie voľného času a pohostinstvá. Vtedy na každý obchod pribudlo 355 000 pozícií. 

Namiesto vytvárania nových pracovných miest však tento sektor do veľkej miery znovu otvoril pozície, ktoré sa za posledný rok stratili.

V prvej mesačnej správe o zamestnanosti pod vedením prezidenta Joea Bidena sa miera nezamestnanosti mierne znížila na 6,2% oproti 6,3% v januári, keď sa predpokladalo, že nedôjde k žiadnemu pohybu. 

Nezamestnanosť zahŕňa iba ľudí, ktorí aktívne hľadajú zamestnanie, a nie ľudí, ktorí už nemajú oň záujem.

Napriek tomu má USA stále o 9,5 milióna pracovných miest menej ako vlani vo februári. Milióny z nich si stále vyžadujú vládnu pomoc. 

Vo štvrtok správa ministerstva práce ukázala, že v týždni končiacom sa 13. februára dostávalo vládne dávky viac ako 18 miliónov ľudí.

Oživenie neprináša výhody všetkým. Zatiaľ čo tí, ktorí za posledný rok investovali na akciovom trhu, zaznamenali nárast svojho majetku, pracovníci s nízkymi mzdami sa museli popasovať s tým, aby si mohli dovoliť základné položky. 

Zdroj:

COMPLEX, 2021. U.S. Gained 379,000 Jobs in February, Joe Biden’s First Full Month in Office. [cit. 2021-03-06]. [online]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/us-gained-jobs-in-february-joe-biden-first-full-month-in-office

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments