23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Revízia poplatkov ETH EIP-1559 je naplánovaná na júl

Revízia poplatkov ETH EIP-1559 je naplánovaná na júl

Používatelia a investori majú radosť, pretože EIP-1559 je naplánovaný na júl. Návrh na zlepšenie ETH (EIP – 1559) bude tento rok v júli súčasťou londýnskeho hard forku bez ohľadu na nespokojnosť ťažobného priemyslu s týmto návrhom.

Táto udalosť bude znamenať jeden z významných míľnikov v blockchaine Ethereum. Z poskytnutých informácií je pravdepodobné, že asi päť ďalších EIP sa pripojí k EIP 1559 v Londýne.

Vysoké poplatky sú v blockchaine Ethereum už nejaký čas veľkou nepríjemnosťou. Návrh na zlepšenie ETH (EIP) -1559 poskytne riešenie pre vysoké poplatky zlepšením fungovania transakcií na ETH a úpravou súčasnej menovej politiky siete.

Návrh, ktorého spoluautorom je spoluzakladateľ ETH, Vitalik Buterin, upraví štruktúru poplatkov od systému ponúk, ktorý umožňuje minerom uprednostňovať najvyššie ponuky. 

Nová štruktúra poplatkov dynamicky a programovo upraví poplatky tak, aby používatelia platili za každý blok iba najnižšiu ponuku.

Návrh bol všeobecne očakávaný takmer všetkými členmi komunity Ethereum, vrátane investorov a bežných používateľov siete. 

Analýza sieťových transakcií z minulého roku zistila, že EIP-1559 by v priebehu 365 dní spálil 1 milión ETH, čo je takmer 1% siete. 

Jednou zo skupín, ktorá je týmto návrhom menej nadšená, sú mineri ETH. Niektoré odhady uviedli stratu výnosov pre minerov o 50%. Ťažba ETH bola skutočne lukratívna záležitosť. Celkové výnosy z ťažby vo februári prekročili rekordných 1,3 miliárd USD, pričom zhruba 50% pochádza iba z poplatkov. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Major Ethereum gas fee overhaul EIP-1559 scheduled for July. [cit. 2021-03-08]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/major-ethereum-gas-fee-overhaul-eip-1559-scheduled-for-july

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments