21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Univerzita v Zürichu pridáva Cardano do svojich učebných osnov o Blockchaine na...

Univerzita v Zürichu pridáva Cardano do svojich učebných osnov o Blockchaine na rok 2021

Univerzita v Zürichu (UZH) oznámila, že pridáva Cardano do svojich učebných osnov kurzu „Deep Dive into Blockchain 2021″.

Kurz bude dostupný pre študentov študujúcich v Centre blockchainu UZH. „Predstavuje blockchainovú platformu pre tvorcov zmien, inovátorov a vizionárov, za účelom prínosu pozitívnej globálnej zmeny.”

Blockchain vzdelávanie

Cieľom tohto kurzu je naučiť študentov o niekoľkých aspektoch technológie blockchain: nielen o ich technickom rozsahu, ale aj o teórii kritického dizajnu, ekonomike a stimuloch systémov založených na blockchaine a o tom, ako tieto systémy interagujú s existujúcou infraštruktúrou v reálnom svete.

Univerzita v Zürichu pozvala na výučbu tohto kurzu niekoľko talentovaných lektorov, vrátane členov Nadácie Tezos a IOST. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Cardano bude tiež lektorom tohto kurzu.

Ďalšie dôsledky

Tento krok znamená, ako si rýchlo rozvíjajúce technológie blockchainového priestoru osvojujú pokrokové vzdelávacie inštitúcie, pretože vidia dlhodobý potenciál včasného poskytovania príslušných vedomostí a odborných znalostí študentom.

Po celom svete už existuje niekoľko významných univerzít ponúkajúcich blockchainové kurzy, ako napr. Masachusetsský inštitút technológie (MIT), Cornell University a Harvard University.

Je to tiež skvelé znamenie pre ekosystém Cardano ako celok, pretože to ukazuje, že inštitúcie prejavujú záujem a považujú ho za vážneho uchádzača v rozsahu väčšom ako je osobné použitie. 

Skutočnosť, že Cardano ako technológia sa vyučuje na vysokej úrovni na významných univerzitách, by mohla legitimovať jej miesto v blockchainovom svete. Mohlo by to pomôcť vychovávať budúcu generáciu blockchainových inžinierov na lepšej a vyššej úrovni.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. University of Zurich Adds Cardano to their Blockchain Curriculum for 2021. [online]. [cit. 2021-04-27]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/university-of-zurich-adds-cardano-to-their-blockchain-curriculum-for-2021/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments