23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Tesla predáva časť svojich podielov v BTC, dôvodom sú vysoké náklady na...

Tesla predáva časť svojich podielov v BTC, dôvodom sú vysoké náklady na prechod na model S a model X

„Spoločnosť Tesla Motors predala časť svojich podielov v BTC v prvom štvrťroku 2021. Vygenerovala tak čistý výnos vo výške 272 miliónov USD,” informoval o tom v pondelok výrobca elektrických vozidiel.

Na 30-stranovom diapozitíve, ktorý sprevádza jej štvrťročné finančné výsledky, zaznamenala spoločnosť Tesla „pozitívny vplyv” vo výške 101 miliónov USD v dôsledku predaja BTC:

„Medziročne boli vyvážené hlavne pozitívne vplyvy rastu objemu, rastu regulačných úverových výnosov, zlepšenia hrubej marže vyvolaného ďalším znižovaním nákladov na produkty a predajom BTC. Náklady na prechod na model S a model X mali negatívny vplyv na hrubý zisk aj na výdavky na výskum a vývoj.”

Spoločnosť vo svojom štvrťročnom výkaze peňažných tokov uviedla: „Výnosy z predaja digitálnych aktív boli v hodnote 272 miliónov USD.”

Výrobca elektrických vozidiel sa vo februári dostal na prvé priečky po odhalení strategickej akvizície BTC v hodnote 1,5 miliardy USD. V tom čase to predstavovalo 7,7 % hrubej hotovostnej pozície spoločnosti Tesla. 

Spoločnosť tiež oznámila, že bude akceptovať Bitcoin ako platbu za svoje autá bez toho, aby ho nevyhnutne konvertovala na fiat menu.

Okrem svojej aktivity v oblasti kryptomeny zaznamenala spoločnosť Tesla v priebehu štvrťroka čistý príjem 438 miliónov USD. To predstavuje nové najvyššie maximum. 

Zisk na akciu bol 93 centov pri výnosoch 10,39 miliárd USD. 

Spoločnosť pod vedením Elona Muska tiež uviedla, že v tomto roku očakáva rast dodávok vozidiel vyšší ako 50 %, čo pre rok 2021 znamená minimálne dodávky zhruba 750 000 vozidiel.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Tesla books huge profit from Bitcoin sale in Q1. [online]. [cit. 2021-04-27]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/tesla-books-huge-profit-from-bitcoin-sale-in-q1

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments