-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Uniknuté heslá a citlivé údaje 500 miliónov používateľov Facebooku sa našli na...

Uniknuté heslá a citlivé údaje 500 miliónov používateľov Facebooku sa našli na stránkach pre hackerov

Medzi uniknuté informácie patrí telefónne číslo, Facebook ID, celé meno, lokalita, minulé miesta, dátum narodenia, e-mailová adresa, stav vzťahu a životopis.

Podľa bezpečnostného analytika unikli na dobre obchodovanom hackerskom fóre citlivé osobné informácie pre viac ako pol milióna používateľov Facebooku. To predstavuje potenciálne riziko pre milióny obchodníkov s kryptomenami, ktorí teraz môžu byť zraniteľní. 

Tieto informácie prvýkrát objavil Alon Gal, technický riaditeľ bezpečnostnej firmy Hudson Rock, ktorý o úniku informácií včera informoval na Twitteri. 

Podľa neho súvisí únik s bezpečnostnou chybou, ktorá bola prvýkrát objavená v roku 2019. 

V januári 2021 vyšlo najavo, že hackeri boli schopní použiť tieto informácie na prístup k telefónnym číslam používateľov. Únik sa teraz rozšíril o: „Telefónne číslo, Facebook ID, celé meno, lokalitu, minulé miesta, dátum narodenia, e-mailová adresu, dátum vytvorenia účtu, stav vzťahu a životopis.”

Podľa Gala by tieto informácie teraz mohli hackerom a podvodníkom umožniť nasadiť rôzne spôsoby sociálnej manipulácie:

„Tieto informácie môžu byť použité pre sociálne inžinierstvo, podvod, hackerstvo a marketing,” uviedol.

Používatelia kryptomeny sú osobitne vystavení riziku takýchto útokov. 

Začiatkom tohto roka obete sim-swappingového útoku žalovali spoločnosť T-Mobile za 450 000 $ a v roku 2018 spoločnosť Kaspersky Labs zistila, že hackeri boli schopní ukradnúť 21 000 ETH v súčasnosti v hodnote viac ako 43 miliónov $.

Únik údajov je omnoho horší ako porušenie Ledger koncom minulého roka. 

Krátko potom, čo bolo online zverejnených viac ako 270 000 informácií o používateľoch, hlásili používatelia vydieračské hrozby a zvažovali žaloby proti spoločnosti zaoberajúcej sa hardvérovou peňaženkou.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Half a billion people just had their Facebook data leaked. [online]. [cit. 2021-04-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/half-a-billion-people-just-had-their-facebook-data-leaked

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments