13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Ekonomika Indonézia: Minister odhaľuje plány na spustenie štátom podporovanej kryptomeny

Indonézia: Minister odhaľuje plány na spustenie štátom podporovanej kryptomeny

Indonézia sa v poslednej dobe vydáva po stopách svojho blízkeho suseda a obchodného partnera, Singapuru, pri skúmaní využívania blockchainovej technológie a kryptomien. 

A je tu tiež jeden dobrý dôvod. Podľa správy Svetovej banky o sčítaní ľudu je Indonézia na 14. mieste na celom svete pokiaľ ide o príjmy z prevodov migrantov, s odhadom 10,5 miliárd $ zaslaných domov ľuďom pracujúcim v zahraničí.

V tejto súvislosti sa vyhlásenie indonézskeho ministra obchodu, Jerryho Sambuagu, dostalo na titulné stránky novín, ktoré rovnako zdôrazňujú vážny záujem vlád aký má Indonézia o ekosystém kryptomeny. 

Počas prejavu na webináre o krypto-aktívach odhalil Sambuaga plány ministerstva na zriadenie krypto-burzy.

„V blízkej budúcnosti, možno v priebehu nadchádzajúcich mesiacov alebo dokonca možno v budúcom mesiaci, dôjde k zmene, ktorá bude zvlášť regulovať a prispôsobovať obchody týchto kryptomien.”

Podľa ministra pomôže táto iniciatíva zužitkovať vláde hlavnú časť rozvíjajúceho sa krypto-sektora v krajine. 

Námestník ministra obchodu v skutočnosti uviedol aj objem obchodov z minulých rokov vo výške 64 biliónov IDR alebo 4,44 miliárd $. K februáru dosiahli rovnaké čísla 70 biliónov IDR.

Sambuaga sa tiež dotkol rastúcej hodnoty indonézskeho krypto-trhu a uviedol:

„Rozrastajúci sa krypto-trh v našej krajine nám ukazuje budúci smer, že digitálne aktíva a digitálne komodity môžu byť alternatívou. Môže to byť dokonca aj hlavný pilier na zvýšenie nášho obchodu.”

Indonézia legalizovala obchodovanie s aktívami založenými na kryptomene pre obyvateľov v septembri 2018. 

Podľa správy publikovanej Indonézskou asociáciou blockchain v roku 2020 bolo v krajine viac ako 1,5 milióna krypto-obchodníkov, čo predstavuje silný rast o 2 263 % od roku 2015. 

Tu tiež stojí za zmienku, že 269 miliónov obyvateľov Indonézie stále nemá bankový účet.

Súčasný vývoj možno považovať za súčasť globálneho trendu. 

Zdroj:

AMBCRYPTO, 2021. Indonesia: Minister reveals plans to launch state-backed crypto-exchange. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://ambcrypto.com/indonesia-minister-reveals-plans-to-launch-state-backed-crypto-exchange/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments