Elon Musk sa vyjadruje ku kritike bohatstva, Bernie Sanders: „Práve teraz sa musíme zamerať na Zem“

0
153

Okrem rôznych zaujímavostí sa aj prístup k modernému prieskumu vesmíru udržal počas tohto týždňa v hlavnom prúde. Je to najmä vďaka projektom SpaceX od Elona Muska. Napriek týmto projektom zostali mnohí voči nemu skeptickí v dôsledku preukázaných spoločenských nedostatkov kapitalizmu.

Musk cez víkend reagoval na diel Clean Technica s názvom „Útoky na Elona Muska pre jeho bohatstvo sú smiešne“, pričom uviedol, že jeho cieľom bolo zhromaždiť zdroje pre eventuálne „multiplanetárnu“ existenciu.

„Zhromažďujem zdroje, aby som pomohol zveľaďovať život a rozšíriť svetlo vedomia aj na hviezdy,“ uviedol v nedeľu Musk.

Článok autora menom Zachary Shahan, kritizoval nedávny tweet senátora Vermontu Bernieho Sandersa. Ten minulý týždeň uviedol, že úroveň bohatstva Muska a šéfa Amazonu Jeffa Bezosa je „nemorálna“ a „neudržateľná“

Ako vysvetlil Sanders, cestovanie vesmírom je skutočne „vzrušujúca myšlienka“. Napriek tomu by sa podľa jeho názoru mala väčšia pozornosť sústrediť na vytvorenie progresívneho daňového systému, ktorý pomôže predovšetkým ľuďom tu, na Zemi.

„Vesmírne cestovanie je vzrušujúca myšlienka, ale práve teraz sa musíme zamerať na Zem a vytvoriť progresívny daňový systém, aby deti nehladovali, ľudia neboli bez domova a všetci Američania mali zdravotnú starostlivosť,“ uviedol v nedeľu Sanders. 

„Rozdiely v Amerike sú obrovské a predstavujú hrozbu pre našu demokraciu,“ dodal.

Začiatkom tohto mesiaca bol Sanders medzi zákonodarcami, ktorí podporili nový zákon o dani z ultimilionárskych daní. Ak sa zákon uvedie do pohybu, môže priniesť výnosy najmenej 3 trilióny $ za desaťročné obdobie prostredníctvom dvojpercentnej ročnej dane na čistom imaní domácností medzi 50 miliónmi $ a 1 miliardou $, ako aj ročnú 1 % prirážku k čistému imaniu domácností nad 1 miliardu $.

„Keď Kongres vyvíja ďalšie plány na pomoc našej ekonomike, daň z majetku by mala byť na vrchole zoznamu, aby pomohla platiť za tieto plány. To kvôli veľkému množstvu výnosov, ktoré by generovala,“ uviedla vtedy senátorka Elizabeth Warren. 

„Ide o peniaze, ktoré by sa mali investovať do starostlivosti o deti a raného vzdelávania, K-12 a do infraštruktúry. To všetko sú priority prezidenta Bidena a demokratov v Kongrese.“

Sanders sponzoroval zákon o dani z ultra milionárov spolu s Sheldonom Whitehouseom (DR.I.), Jeffom Merkleyom (D-Ore.), Kirsten Gillibrand (DN.Y.), Brianom Schatzom (D-Havaj), Edwardom J. Markeyom (D-Mass.) A Mazie Hirono (D-Havaj).

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Elon Musk Addresses Wealth Criticism, Bernie Sanders Says ‘Right Now We Need to Focus on Earth’. [online]. [cit. 2021-03-23]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/elon-musk-addresses-wealth-criticism-bernie-sanders-says-we-need-to-focus-on-earth

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here