23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Ukázalo sa, že Kanada je najlepším miestom na život introvertov

Ukázalo sa, že Kanada je najlepším miestom na život introvertov

Ak patríte medzi tých, ktorí si izoláciu kvôli pandémii užívajú, pravdepodobne ste introvert. Máme tu pre vás dobrú správu. Kanada je najlepším miestom pre ľudí ako ste vy.

Vedci vo Veľkej Británii nedávno skúmali štyri hlavné faktory, ktoré určujú najlepšie miesta pre život introvertov. Zohľadňovali faktory ako počet ľudí na meter štvorcový, rýchlosti Wi-Fi, priemerný ročný plat a mesačné náklady na nájom. Všetky veci, ktoré si ľudia, ktorí radi trávia čas sami, vážia.

Štúdia, ktorú uskutočnila spoločnosť Merchant Machine, britská spoločnosť zaoberajúca sa spracovaním platieb, zistila, že hoci Kanada nemala najnižší počet ľudí na meter štvorcový alebo najlacnejšie nájomné, mala ale najrýchlejšiu Wi-Fi. 

Ak by sme si teda vzali priemery z ostatných krajín, mohla by získať titulnú priečku.

Podľa údajov má Kanada štyri osoby na meter štvorcový, zatiaľ čo Austrália, krajina, ktorá sa umiestnila na druhom mieste v zozname, má iba troch. Aj Austrália by mohla byť príťažlivejšia pre svoje slávne počasie, ale Wi-Fi nestojí za nič. Asutrálčania dostávajú 56 Mbps, zatiaľ čo Kanaďania majú v priemere prístup k 145 Mbps.

Priemerný ročný plat Austrálie je viac ako 10 000 USD, čo zarábajú aj Kanaďania, ale aj životné náklady v Austrálii sú podstatne vyššie. 

Podľa týchto údajov vychádza priemerné nájomné v Austrálii na 1 208 USD mesačne, zatiaľ čo v Kanade je to 1 027 USD. 

Za Kanadou a Austráliou nasleduje Island, Rusko a Fínsko. Ani jedna z nich neznie nijako zvlášť príťažlivo, vzhľadom na to, že každá má dlhé zimy, hoci Fínsko malo druhý najvyšší ročný plat (33 839 USD) a druhé najnižšie nájomné (892 USD), takže by mohlo stáť za zváženie.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Turns Out Canada Is the Best Place for Introverts to Live. [online]. [cit. 2021-05-26]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/2021/01/canada-named-best-place-for-introverts-to-live-study

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments