17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Kuvajtská centrálna banka vydáva varovanie pred investíciami do kryptomien

Kuvajtská centrálna banka vydáva varovanie pred investíciami do kryptomien

Minulotýždňový pokles cien na celom trhu spôsobil, že centrálne banky po celom svete vydali varovania pred rizikami investovania do kryptomien.

Kuvajtská centrálna banka nebola výnimkou. V sobotu vydala vyhlásenie, v ktorom varuje verejnosť pred volatilitou na trhoch s kryptomenami.

Kuvajtská centrálna banka uviedla, že kryptomeny nie sú skutočné meny, aj keď sa im bežne hovorí kryptomena. Podľa vyhlásenia môže skutočnú menu ako symbol suverenity vydať iba zákonný štát:

„Skutočnú menu regulujú štátne orgány, ako sú centrálne banky alebo peňažné inštitúcie. Mena sa považuje za akceptovateľný prostriedok uchovávania hodnoty a zákonného platidla. Slúži ako spoľahlivé médium na výmenu.”

Toto vyhlásenie označilo Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) za najvýznamnejšie kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie.

CBK poznamenala, že varovanie je súčasťou kampane banky Diraya, ktorá v arabčine znamená „Buďte si vedomí”. 

Cieľom organizácie Diraya spravovanej Kuvajtskou bankovou asociáciou je zvýšiť finančné povedomie v krajine a podporiť aktivity sociálnej zodpovednosti v kuvajtskom bankovom sektore.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Central Bank of Kuwait issues warning against crypto investments. [online]. [cit. 2021-05-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/central-bank-of-kuwait-issues-warning-against-crypto-investments

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments