Kuvajtská centrálna banka vydáva varovanie pred investíciami do kryptomien

0
105

Minulotýždňový pokles cien na celom trhu spôsobil, že centrálne banky po celom svete vydali varovania pred rizikami investovania do kryptomien.

Kuvajtská centrálna banka nebola výnimkou. V sobotu vydala vyhlásenie, v ktorom varuje verejnosť pred volatilitou na trhoch s kryptomenami.

Kuvajtská centrálna banka uviedla, že kryptomeny nie sú skutočné meny, aj keď sa im bežne hovorí kryptomena. Podľa vyhlásenia môže skutočnú menu ako symbol suverenity vydať iba zákonný štát:

„Skutočnú menu regulujú štátne orgány, ako sú centrálne banky alebo peňažné inštitúcie. Mena sa považuje za akceptovateľný prostriedok uchovávania hodnoty a zákonného platidla. Slúži ako spoľahlivé médium na výmenu.“

Toto vyhlásenie označilo Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) za najvýznamnejšie kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie.

CBK poznamenala, že varovanie je súčasťou kampane banky Diraya, ktorá v arabčine znamená „Buďte si vedomí“. 

Cieľom organizácie Diraya spravovanej Kuvajtskou bankovou asociáciou je zvýšiť finančné povedomie v krajine a podporiť aktivity sociálnej zodpovednosti v kuvajtskom bankovom sektore.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Central Bank of Kuwait issues warning against crypto investments. [online]. [cit. 2021-05-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/central-bank-of-kuwait-issues-warning-against-crypto-investments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here