25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Ekonomika Tri juhokórejské banky sa rozhodli, že nebudú spolupracovať s krypto-burzami pre riziká

Tri juhokórejské banky sa rozhodli, že nebudú spolupracovať s krypto-burzami pre riziká

Tri juhokórejské banky sa rozhodli uprostred čoraz prísnejšieho regulačného rámca nepracovať s krypto-burzami v krajine.

V prieskume spoločnosti Yonhap News dospeli banky, vrátane finančnej skupiny Woori, finančnej skupiny KB a Hana, k rozhodnutiu, v ktorom sa uvádza, že regulačné prostredie predstavuje väčšie riziko pre spoluprácu s krypto-burzami.

Prieskum sa riadi prijatím osobitného zákona o platbách a exekúcii. V rámci nových zmien budú musieť juhokórejské krypto-burzy vybaviť bankové zmluvy alebo uzavrieť riziko spolu s trestným stíhaním. Nové nariadenia začnú platiť od 24. septembra 2021.

„Kryptomeny môžu byť niekedy začlenené do systému, ale zatiaľ existuje riziko, že sa budú podieľať na trestných činoch ako je pranie špinavých peňazí,” uviedol vyšší úradník finančnej skupiny KB.

Okrem toho sa najvyšší predstavitelia finančnej skupiny Woori domnievajú, že ich postavenie na krypto-burzách môže byť podobné ako pri iných poskytovateľoch pôžičiek. Úradníci poznamenávajú, že banky nie sú ochotné riskovať svoje pozície. Zároveň nie sú ochotné podporovať možné schémy prania špinavých peňazí spojené s krypto-sektorom.

Zástupcovia komerčných bánk sa už stretli, aby rokovali o tom, ako uzákoniť hodnotenie rizika.

Banky údajne uvažujú o pohľade na históriu sprenevery alebo podvodov, rehabilitácie bankrotu, pozastavenia činnosti, externých hackerov, zlého úverového ratingu a dlhodobých čistých strát.

Okrem toho zameranie sa na históriu hackerských útokov by mohlo znamenať zánik pre krypto-burzy, pretože majú zlé záznamy o externých útokoch.

Nové nariadenia by mohli viesť k ďalšej korekcii krypto-trhu. 

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Three South Korean banks resolve not to engage with crypto exchanges over ‘risks’. [online]. [cit. 2021-05-29]. Dostupné na: https://finbold.com/three-south-korean-banks-resolve-not-to-engage-with-crypto-exchanges-over-risks/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments