-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Ekonomika UK: Vláda stanovila plán na zníženie priemyselných emisií uhlíka v hodnote 1...

UK: Vláda stanovila plán na zníženie priemyselných emisií uhlíka v hodnote 1 miliárd £

Vláda ohlásila plán na zníženie priemyselných emisií uhlíka o dve tretiny do 15 rokov.

Vláda chce, aby firmy míňali menej energie, vyvíjali nízkouhlíkové technológie a investovali do vybavenia, ktoré dokáže ukladať uhlíkové emisie do hornín v podzemí.

Plán zahŕňa podrobnosti o fonde vo výške 1 miliardy. Ten má pomôcť priemyselným budovám, školám a nemocniciam získať lepšiu izoláciu a šetriť energiu.

CBI uviedol, že je to zásadný krok v záväzku Spojeného kráľovstva znížiť do roku 2050 takmer všetky emisie uhlíka.

Ministri poskytli podrobnosti o podpore deviatich projektov zelených technológií v Škótsku, južnom Walese, Severozápadnom Anglicku, v Humber a Teesside.

Okrem toho budú financované štúdie zamerané na návrh nízkouhlíkovej infraštruktúry využívajúcej zachytávanie vodíka a uhlíka, ktorá odstraňuje emisie z priemyselných výfukových plynov.

Na zníženie emisií uhlíka z verejných budov vrátane nemocníc, škôl a obecných budov sa na 429 projektoch v Anglicku použilo 932 miliónov £.

Podnikateľský a energetický tajomník, Kwasi Kwarteng, uviedol: „Podnikáme kroky na to, aby sme boli prvou významnou ekonomikou, ktorá bude mať svoje vlastné nízkouhlíkové priemyselné odvetvie.”

V pláne sa navrhuje aj pokuta za emisie uhlíka. Je to preto, aby sa firmy dostali k čistej alternatíve. Takisto sa hovorí o zastavení emisií z oceliarskeho priemyslu do roku 2035.

Rain Newton-Smith z CBI uviedla: „Stratégia priemyselnej dekarbonizácie predstavuje zásadný krok v plánoch Spojeného kráľovstva na dosiahnutie cieľa čistých nulových emisií.”

Zdroj:

BBC, 2021. Government sets out £1bn plan to cut industrial carbon emissions. [online]. [cit. 2021-03-18]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56426928

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments