Generálny riaditeľ eToro špekuluje o tom, čo poháňa bull market

0
195

Generálny riaditeľ spoločnosti eToro, Yoni Assia, si myslí, že pokračujúci bull market je riadený mnohými faktormi. Medzi nimi je aj hospodárska situácia v USA uprostred prebiehajúcej pandémie COVID-19.

„Myslím si, že existuje súbor okolností, ktoré vedú k tomuto historickému maximu, ako v kryptomene, tak aj na akciových trhoch,“ uviedol Assia.

„Sme svedkami bezprecedentných monetárnych a fiškálnych reakcií federálnych vlád z celého sveta, ktoré vedú k nulovým úrokovým sadzbám a na niektorých miestach dokonca k negatívnym úrokovým sadzbám.“

Ešte v marci 2020 BTC klesol pod 4 000 $. Stalo sa tak z dôvodu, že sa dostali na scénu preventívne globálne opatrenia proti COVID-19. 

Odvtedy ale krypto-trh rástol smerom nahor. BTC dosiahol hodnotu prevyšujúcu 60 000 $ a celkovú trhovú kapitalizáciu viac ako 1 bilión $.

„Vidíme množstvo peňazí, ktoré tlačia vlády po celom svete, niektoré z nich vo veľmi jedinečnej a novej koncepcii priamych kontrol stimulov pre spotrebiteľov,“ uviedol Assia. 

Ľudia nie sú slepí voči nadmernému tlačeniu peňazí a nízkym úrokovým sadzbám na tradičných trhoch s fiat menami.

Poukázal tiež na to, že nákupy kryptomien a akcií sú dnes globálne dostupnejšie, čo podporuje hromadnú účasť ľudí.

Tieto faktory podľa neho tiež vyvolali „obrovský záujem, ktorý sa od decembra 2017 nezaznamenal“. „Takže od krypto rally 1.0 sme nezaznamenali taký veľký záujem o kryptomenu, aký vidíme práve teraz pri krypto rally 2.0,“ dodal Assia.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. eToro’s CEO speculates on what’s driving the crypto bull market. [online]. [cit. 2021-03-20]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/etoro-ceo-explains-what-s-driving-the-crypto-bull-market

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here