21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny ETH dosahuje v DeFi historické maximum 16,5 miliárd $, čo je 8,3...

ETH dosahuje v DeFi historické maximum 16,5 miliárd $, čo je 8,3 % jeho ponuky

Množstvo ETH uzamknuté v rámci DeFi a smart kontraktov dosiahlo nové historické maximum viac ako 9 miliónov.

Ethereum si tento rok udržalo väčšinu svojich ziskov, a to predovšetkým preto, že sa využíva v stále sa rozširujúcom počte DeFi.

Podľa údajov poskytovateľa priemyselnej analýzy, DefiPulse, je množstvo ETH uzamknutého v celom ekosystéme DeFi na hodnote rekordných 9,2 milióna.

Pri dnešných cenách 1 800 $ sa to rovná 16,5 miliárd $.

Čo sa týka ponuky, ide zhruba o 8,3 % z celkovej ponuky Etherea, čo je niečo málo vyše 115 miliónov tokenov. 

Podľa poskytovateľa analytiky, Glassnode, množstvo ETH uzamknutého v DeFi za posledné tri mesiace ustavične rástlo. V priemere medzi-mesačne vzrástlo o 9,6 %, pričom posledné obdobie od 17. marca do 17. februára bolo nad priemerom 11,2 % rastu.

Analytik odvetvia, Anthony Sassano, poznamenal, že po bitcoinoch sa v súčasnosti spoločnosti obracajú na ETH ako na investíciu alebo uchovávateľa hodnoty.

„ETH pomaly, ale isto pohlcujú veľké spoločnosti, ako napr. Meitu. Tá vlastní viac ETH ako BTC!”

Tento mesiac sa objavila správa, že čínsky výrobca aplikácií Meitu kúpil 15 000 ETH v rámci investície do kryptomeny za 40 miliónov $.

Od začiatku roka 2021 dosiahlo Ethereum výkonnosť o 145 % vyššiu ako Bitcoin. Ten za rovnaké obdobie dosiahol takmer 100 %.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Ethereum locked in DeFi hits an all-time high at $16.5B, 8.3% of its supply. [online]. [cit. 2021-03-20]. Dostupné na: https://finbold.com/ethereum-locked-in-decentralized-finance-reaches-record/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments