17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Twitch zaznamenáva rekordnú týždennú sledovanosť - až 3 milióny divákov

Twitch zaznamenáva rekordnú týždennú sledovanosť – až 3 milióny divákov

Pandémia vírusu Covid-19 naďalej zvyšuje sledovanosť na platforme Twitch, ktorá sa stala jednou z najväčších tv-sietí.

Služba živého vysielania dosiahla v apríli 2021 rekordný míľnik – 3,03 milióna divákov na základe mesačného priemeru za sedem dní. 

Údaje o sledovanosti vzrástli v období od apríla 2020 do apríla 2021 o 22,17 %.

V dôsledku toho počet streamov platformy Twitch takisto za posledný rok stúpal. V apríli 2021 predstavovali jej streamy 121 808 v sedemdňovom mesačnom priemere. Toto číslo predstavuje medziročný nárast o 29,92 %. 

Platforma zaznamenala najvyššie streamy vo februári 2021 na 122 623.

Ako pandémia podporila rast sledovanosti Twitch

Rekordný rast divákov dopĺňa skutočnosť, že väčšina ľudí sa v priebehu prebiehajúcej zdravotnej krízy pre zábavu rozhodla pre digitálne platformy. 

Platforma hostila aj niekoľko živých udalostí, aby mohli hudobníci a ďalší zabávači zostať v kontakte s fanúšikmi.

Twitch udržiavala vzostupný rast divákov aj streamerov napriek zvyšujúcej sa konkurencii iných zavedených sociálnych platforiem, ako sú Facebook Gaming a YouTube.

Bude zaujímavé sledovať skutočné čísla sledovanosti, akonáhle sa zvyšok sveta dostane z blokády.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Twitch hits a record 3 million weekly average viewership for the first time. [online]. [cit. 2021-04-06]. Dostupné na: https://finbold.com/twitch-hits-a-record-3-million-weekly-average-viewers/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments