21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť LG odstupuje od podnikania v oblasti smartfónov

Spoločnosť LG odstupuje od podnikania v oblasti smartfónov

Spoločnosť LG oficiálne odchádza z „neuveriteľne konkurenčného sektoru mobilných telefónov”, oznámila spoločnosť v pondelok po schválení predstavenstvom.

Spoločnosť, ktorá bola začiatkom roka 2010 významným hráčom v oblasti inteligentných telefónov, dúfa, že tento krok jej umožní rast v ďalších oblastiach ako je umelá inteligencia, robotika, inteligentné domy a komponenty pre elektrické vozidlá.

„Spoločnosť LG poskytne zákazníkom existujúcich mobilných produktov servisnú podporu a aktualizácie softvéru na dobu, ktorá sa bude líšiť podľa regiónu,” uviedla spoločnosť vo svojej správe. 

V správe sa ďalej uvádza: „Spoločnosť LG bude počas ukončenia podnikania v oblasti mobilných telefónov spolupracovať s dodávateľmi a obchodnými partnermi.”

Juhokórejská spoločnosť, ktorá sa snaží konkurovať gigantom ako Apple a Samsung, predpokladá, že jej podnikanie s telefónmi bude do 31. júla minulosťou, hoci niektoré produkty sa v obchodoch môžu ešte chvíľu predávať.

Rozhodnutie odstrániť telefóny z ponuky spoločnosti nemusí byť prekvapením pre tých, ktorí ju sledujú. 

V roku 2007 bola spoločnosť LG piatym najväčším predajcom telefónov. Nasledovala spoločnosti Nokia, Motorola, Sony Ericsson a Samsung. 

Podľa Strategy Analytics bola spoločnosť o šesť rokov neskôr v prvej trojke najlepších svetových výrobcov smartfónov. 

Minulý rok však podľa analytickej agentúry Counterpoint Research nedokázala spoločnosť LG prelomiť prvých sedem globálnych dodávateľov telefónov.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. LG Is Stepping Away From the Smartphone Business. [online]. [cit. 2021-04-05]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/lg-announces-exit-from-smartphone-business

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments