24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Ekonomika Turecká vláda sleduje všetky krypto-transakcie nad 1 200 USD

Turecká vláda sleduje všetky krypto-transakcie nad 1 200 USD

Krypto-burzy v Turecku musia teraz informovať Úrad pre vyšetrovanie finančných zločinov (MASAK) o akýchkoľvek krypto-transakciách nad 10 000 tureckých lír (1 200 USD).

Turecký minister financií, Lütfi Elvan, včera večer oznámil novú politiku kryptomien.

Dva týždne po podvode vo výške 150 miliónov USD, ktorý sa týkal veľkej krypto-burzy v Turecku, sa podelil Elvan o aktuálne informácie vládneho návrhu krypto-kontrolnej úpravy v živej televízii. 

Turecká centrálna banka definovala kryptomenu ako nepeňažné aktívum a zakázala ju používať ako formu platby.

Elvan poznamenal, že druhým krokom bolo udelenie oprávnenia MASAK na audit a dohľad nad krypto-burzami.

Podľa Elvana pripravil MASAK usmernenie pre krypto-burzy obsahujúce pravidlá a pokuty.

„MASAK má plné audítorské oprávnenie nad krypto-burzami,” uviedol Elvan. 

„Krypto-obchodné platformy sú teraz povinné zdieľať informácie svojich aktívnych používateľov s MASAK. Zodpovedajú za akékoľvek podozrivé aktivity na svojich platformách. Sú tiež zodpovední za informovanie MASAK o akýchkoľvek transakciách v hodnote viac ako 10 000 tureckých lír do 10 dní po obchodovaní.”

Elvan oznámil, že právny návrh bol pripravený v spolupráci s Agentúrou pre reguláciu a dohľad nad bankami, Radou pre kapitálové trhy a daňovou správou.

Podľa neho boli počas štúdie zaujaté aj stanoviská miestnych expertov a zástupcov krypto-burzy. Konečný návrh bude čoskoro pripravený na schválenie prezidentom, Recepom Tayyipom Erdoğanom, dodal.

Podľa miestnych expertov Turecko potrebuje jasnú reguláciu a spravodlivé zdaňovanie kryptomeny.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Turkish government to track crypto transactions over $1,200. [online]. [cit. 2021-05-07]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/turkish-government-to-track-crypto-transactions-over-1-200

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments