Spoločnosť Goldman Sachs tvorí tím pre obchodovanie s kryptomenami

0
109

Americký bankový gigant Goldman Sachs informoval zamestnancov, že naštartuje vlastný tím obchodujúci s kryptomenami.

Memorandum, ktoré napísal partner spoločnosti Goldman, Rajesh Venkataramani, tvrdí, že tím bude súčasťou podnikania Goldman v oblasti globálnych mien a rozvíjajúcich sa trhov (GCEM):

„S potešením oznamujem vytvorenie obchodného tímu kryptomeny. Ten bude našim centralizovaným pracoviskom pre správu rizika kryptomeny pre našich klientov. Obchodný tím s krypto bude súčasťou globálnych mien a rozvíjajúcich sa trhov (GCEM) a bude mi podriadený v rámci úsilia spoločnosti Digital Assets pod vedením Mathewa McDermotta,“ uviedol.

Spoločnosť Goldman spustila tento štvrtok informačný panel Digitálne aktíva, aby svojim obchodníkom poskytla prístup k dátam a novinkám na krypto-trhu.

Venkataramani hovorí, že novovzniknutý tím už obchodoval s nedoručiteľnými forwardovými kontraktmi krytými BTC a bitcoinovými futures skupiny CME.

Spoločnosť Goldman plánuje pokračovať v rozširovaní svojej prítomnosti na krypto-trhu.

Banka sa v marci pokúsila reštartovať svoje pôvodne odložené obchodné oddelenie s krypto. To signalizovalo, že sa rozšíri do Bitcoinu skúmaním krypto-úschovy a fondu obchodovaného na burze.

Minulý mesiac generálny riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs, David Solomon, uviedol, že očakáva veľký vývoj v oblasti kryptomeny, pokiaľ ide o predpisy.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. BREAKING: Goldman Sachs Forms Cryptocurrency Trading Team. [online]. [cit. 2021-05-07]. Dostupné na: https://u.today/breaking-goldman-sachs-forms-cryptocurrency-trading-team

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here