Trhový strop Bitcoinu je teraz väčší ako má spoločnosť MasterCard a Visa dokopy

0
122

Trhový strop Bitcoinu 1,1 trilióna USD má vyššiu hodnotu ako kombinácia spoločností Visa a MasterCard. Má dokonca vyššiu hodnotu ako JPM, BoA a Well Fargo dokopy.

Okrem prekročenia úrovne 1 trilióna USD má trhová kapitalizácia Bitcoinu teraz hodnotu viac ako dve z najväčších spoločností poskytujúcich finančné služby. Nimi sú Visa a MasterCard. 

Okrem toho je trhová kapitalizácia BTC vyššia ako má niekoľko najväčších bánk so sídlom v USA. Medzi ne patrí JPMorgan, Bank of America a Citigroup.

Na svojom vzostupe prekonala trhová kapitalizácia BTC významné mená, ako sú Netflix, Walmart, Samsung, Alibaba, Berkshire Hathaway, Tesla, Facebook a ďalšie.

Stojí za to porovnať nárast BTC s niektorými z najznámejších finančných organizácií, pretože Bitcoin je finančným majetkom, ktorý má byť peer-to-peer elektronickým hotovostným systémom.

Konkrétne sa ide o obrovské americké nadnárodné korporácie poskytujúce služby Visa a MasterCard. Podľa údajov AssetDash je Visa v súčasnosti 13. najväčším aktívom podľa trhového stropu so 490 miliardami USD. Spoločnosť MasterCard zaujíma 18. pozíciu s 374 miliardami USD. Dohromady majú trhové kapitalizácie hodnotu 864 miliárd USD.

To znamená, že Bitcoin je väčší ako tieto dve spoločnosti dokopy o takmer 200 miliárd USD vyššia. 

Bitcoin väčší ako JPM, BOA, Citi

Zatiaľ čo stále porovnávame Bitcoin s finančnými gigantmi, poďme sa pozrieť na bankové inštitúcie so sídlom v USA. Tie v priebehu rokov najviac kritizovali primárnu kryptomenu.

JPMorgan Chase & Co, ktorého generálny riaditeľ kedysi nazval Bitcoin „podvodom“ a neskôr sa musel ospravedlniť, má trhovú kapitalizáciu vo výške 473 miliárd USD.

Bank of America, ktorá naposledy uviedla, že BTC je nepraktické a príliš volatilné, má trhovú kapitalizáciu vo výške 345 miliárd USD.

To znamená, že ich spoločný počet je 818 miliárd USD. To je výrazne nižšie číslo ako má Bitcoin. Pridaním ďalších dvoch bánk od AssetDash – Wells Fargo (167 miliárd USD) a Citigroup (151 USD) sú konečne schopné vyrovnať trhový strop BTC na viac ako 1,1 trilióna USD.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Bitcoin’s Market Cap Now Bigger Than Visa and MasterCard Combined. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/bitcoins-market-cap-now-bigger-than-visa-and-mastercard-combined/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here