21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Ekonomika Dubajské ekonomické oddelenie je za prijatie blockchainovej spoločnosti KYC

Dubajské ekonomické oddelenie je za prijatie blockchainovej spoločnosti KYC

Dubajské ministerstvo hospodárskeho rozvoja chce urýchliť úplné prijatie UAE KYC – národného štandardu Know Your Customer, ktorý beží na blockchainovej technológii.

Dubajské ministerstvo ekonomického rozvoja a Dubajské medzinárodné finančné centrum pracujú na rozšírení svojej platformy Know Your Customer o finančné inštitúcie v Spojených arabských emirátoch.

Organizácia DIFC oznámila plánované rozšírenie projektu na svojej webovej stránke 6. apríla.

Obe organizácie podpísali dohodu o zavedení potrebných spôsobov rozšírenia platformy KYC na Spojené arabské emiráty. Projekt bol prvýkrát oznámený vo februári 2020. Do júla 2020 bolo zapojených 120 spoločností.

DIFC uviedla, že platforma KYC založená na blockchaine má teraz takmer polovicu všetkých elektronických záznamov KYC v SAE.

V reakcii na potrebu urýchliť prijatie blockchainového systému spoločnosť KYC DIFC uviedla, že platforma umožní efektívnejšie zdieľanie overených údajov KYC medzi licenčnými orgánmi.

Pre Abdullu Hassana, generálneho riaditeľa podnikového sektoru v Dubajskej ekonomike, predstavuje platforma neoddeliteľnú súčasť úsilia vlády o umiestnenie krajiny ako životaschopného globálneho investičného cieľa:

„Po uvedení na trh v roku 2020 sa platforma stáva čoraz dôležitejšou. Platí to nielen pri zjednodušovaní postupov otvárania bankových účtov pre investorov, ale aj pri umožňovaní bankám digitálne prijímať overené údaje KYC. Táto iniciatíva má pozitívny vplyv na prilákanie podnikateľov a na globálnu ľahkosť podnikania v hodnotení Dubaja a Spojených arabských emirátov.”

Konzorcium blockchain KYC je jedným z mnohých príkladov pozitívneho postoja prijatého emirátskou vládou pri riešení krypto – a blockchainovej technológie.

Začiatkom apríla označil minister hospodárstva Spojených arabských emirátov, Abdulla Bin Touq Al Marri, krypto a tokenizáciu aktív za neoddeliteľnú súčasť plánov krajiny na zdvojnásobenie veľkosti svojej ekonomiky v nasledujúcom desaťročí.

Medzitým už dubajské finančné regulačné orgány pracujú na reguláciách kryptomeny. Verejnosť pritom nedávno poskytla 30-dňovú lehotu na vyjadrenie sa k navrhovaným zákonom o kryptomene.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Dubai’s economic department to roll out blockchain-based corporate KYC. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/dubai-s-economic-department-to-roll-out-blockchain-based-corporate-kyc

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments