21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta 500 najvýznamnejších amerických spoločností zvyšuje počas pandémie trhovú hodnotu o 2 bilióny...

500 najvýznamnejších amerických spoločností zvyšuje počas pandémie trhovú hodnotu o 2 bilióny USD

Nástup pandémie mal za následok zrútenie ekonomiky a akciový trh dosiahol historické minimá. Oživenie trhu s akciami ale viedlo k tomu, že väčšina spoločností zaznamenala rekordné zisky v trhovej hodnote.

Dáta získané a vypočítané spoločnosťou Finbold ukazujú, že trhová hodnota 500 najvýznamnejších amerických štátnych spoločností vzrástla o 1,99 trilióna USD uprostred pandémie medzi 31. decembrom 2020 a 31. marcom 2021. 

Trhová kapitalizácia k 31. decembru 2020 dosahovala hodnotu 33,38 triliónov USD a na konci marca 2021 dosiahla hodnotu 35,38 trilióna USD.

Graf: Trhová hodnota predstavuje celkovú trhovú kapitalizáciu všetkých verejných spoločností so sídlom v USA uvedených na burze v New Yorku, na burze Nasdaq alebo na trhu OTCQX v USA v miliardách USD. Zdroj: siblisresearch.com

Spoločnosti cítia vplyv obchodnej vojny medzi USA a Čínou

Údaje ďalej poukazujú na to, že od roku 2015 mala hodnota firiem vzostupný charakter, a to až do roku 2018. 

Pokles zvýrazňuje negatívny vplyv obchodnej vojny medzi USA a Čínou. Obchodná vojna mala za následok pokles cien akcií. To následne malo negatívny dopad na spoločnosti a ich akcionárov. 

Všeobecne sa odolnosť akciového trhu prejavila v tomto roku aj napriek obavám z druhej vlny pandémie. 

Niektoré štáty ukončili hospodárske činnosti, no trhový strop zostal konzistentný. To je ukazovateľ, že dosiahnuté zisky boli udržateľné.

S postupným zavádzaním vakcín môže hodnota spoločností ďalej stúpať. Pandémia navyše slúžila ako akcelerátor existujúcich trendov, najmä v technologickom sektore, ako možný katalyzátor rastu.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Top 500 U.S. companies add $2 trillion in market value amid a pandemic. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://finbold.com/top-500-u-s-companies-add-2-trillion-in-market-value-amid-a-pandemic/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments