21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta TradingView a Wealthsimple hlásia výrazný nárast kanadských používateľov uprostred pandémie

TradingView a Wealthsimple hlásia výrazný nárast kanadských používateľov uprostred pandémie

Niekoľko faktorov prinútilo niektoré online obchodné platformy zaregistrovať nárast používateľov v roku 2020. Konkrétne renomovaný obchodný pracovník TradingView a kanadská spoločnosť Wealthsimple pridali významný počet používateľov uprostred prebiehajúcej zdravotnej krízy.

Medzi júlom a decembrom vzrástli používatelia Wealthsimple Trade o 80% na zhruba 380 000. Wealthsimple poznamenáva, že pandémia je katalyzátorom rastu, pretože veľa ľudí sa pri finančných transakciách obrátilo na digitálne platformy.

Hlavný produktový manažér Wealthsimple Trade, Kevin Gu, tvrdí: „Pandémia spôsobila, že aktívne obchodovanie je populárne z niekoľkých dôvodov: ľudia majú viac času, pretože sú doma, vážnejšie uvažujú o svojich financiách a sú nadšení z príležitosti dostať sa na trh.”

Wealthsimple Trade uvedený na trh v marci 2019. Zaznamenal obrovský úspech ako služba správy investícií online. Platforma funguje aj vo Veľkej Británii.

Na iných miestach zaznamenala spoločnosť TradingView od marca po pandémii nárast používateľov o 131%. Platforma tiež zaregistrovala 51,5% nárast aktivity od existujúcich používateľov.

Keď sa však opatrenia v septembri zmiernili, počet nových používateľov poklesol a v októbri sa opäť zvýšil, keď zasiahla druhá vlna Covid-19.

Generálny riaditeľ TradingView, Pierce Crosby, poznamenáva, že nárast používateľov a aktivity je spôsobený masívnym poklesom cien akcií začiatkom tohto roka.

Keď pandémia zasiahla, akciový trh spadol na historické minimá. Väčšina akcií sa však zotavila ku koncu tohto roka a niektoré dokonca dosiahli historické maximá.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. TradingView and Wealthsimple report a weighty increase in Canadian users amid a pandemic. [cit. 2021-03-01]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/tradingview-and-wealthsimple-report-a-weighty-increase-in-canadian-users-amid-a-pandemic/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments