25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Platforma Cardano pridáva tokeny pomocou najnovšej aktualizácie

Platforma Cardano pridáva tokeny pomocou najnovšej aktualizácie

Platforma Cardano sa stala blockchainom viacerých aktív s najnovšou pridanou aktualizáciou protokolu „Mary”. Platform uviedla na trh nový protokol, ktorý umožňuje vývojárom vydávať natívne aktíva v blockchaine.

IOHK, vývojová spoločnosť stojaca za Cardanom, aktivovala 1. marca o 21:44:51 (UTC) nový protokol známy ako Mary.

Mary je druhou z troch aktualizácii v ére Goguena. Súčasná fáza plánu Cardano je zameraná na rozširovanie schopností siete.

Zakladateľ Cardano, Charles Hoskinson, označil tento krok za „historický”, pretože ide o prvý prípad, kedy sieť vygeneruje vlastné tokeny.

To znamená, že vývojári môžu teraz v sieti raziť rôzne kryptomenné aktíva vrátane tokenov, bezpečnostných tokenov, NFT a mnoho ďalších.

„Nepochybujem o tom, že v sieti Cardano uvidíme stovky aktív, ktoré budú cenné a prominentné,” uviedol Hoskinson.

Vydanie vlastných aktív je rozhodujúcim krokom pri vytváraní bohatého ekosystému decentralizovaných aplikácií a pomôže tímu Cardana pri replikácii úspechu Etherea.

Pred uvedením sa ADA dostalo medzi top tri kryptomeny. V súčasnosti sa obchoduje za svoje najvyššie historické ceny. 

Napriek tomu, že pôvodné aktíva fungujú, sieť stále nepodporuje tvorbu inteligentných kontraktov, čo je základná požiadavka na vytváranie dApps.

Hoskinson uviedol, že úplná programovateľnosť inteligentných kontraktov sa očakáva pravdepodobne na konci druhého štvrťroka 2021 po tom, čo sa uskutoční Alonzo, tretia z aplikácii v ére Goguena.

Zdroj:

CRYPTOBRIEFING, 2021. Cardano Adds Native Tokens With Latest Hard Fork. [cit. 2021-03-02]. [online]. Dostupné na: https://cryptobriefing.com/cardano-adds-native-tokens-latest-hard-fork/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments