21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Revolut Bank teraz pôsobí v Rumunsku, na jednom z jej najväčších trhov

Revolut Bank teraz pôsobí v Rumunsku, na jednom z jej najväčších trhov

Britská fintech platforma, Revolut, začala s bankovými operáciami v Rumunsku po získaní potrebnej licencie.

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre Revolut Bank, majú podľa miestnej pobočky Adevarul.ro nárok na záruku vkladu až do výšky 100 000 EUR na základe európskeho systému ochrany vkladov.

Rumunsko patrí medzi najväčšie trhy Revolut v Európe a táto aplikácia priťahuje najmenej 1,3 milióna používateľov. Schválenie banky znamená, že klienti budú odteraz využívať ďalšie služby.

Generálny riaditeľ spoločnosti Revolut, Virgilijus Mirkes, verí, že noví zákazníci uprednostňujú transparentnosť a pohodlie platformy v bankovníctve.

„Revolut je najrýchlejšie rastúci fintech v Európe, a to preto, lebo sme vždy uprednostňovali našich zákazníkov. Dôležitú úlohu zohráva aj produktový dizajn, skutočnosť, že neúčtujeme skryté poplatky a provízie a neustále budujeme inovatívne finančné produkty. Spustenie bankových operácií v Rumunsku prinesie našim zákazníkom vysokú úroveň bezpečnosti a dôvery a umožní nám čoskoro pridať sadu nových produktov a služieb,” uviedol Mirkes.

Rumunská licencia prichádza po tom, čo spoločnosť Revolut v minulom roku spustila svoje bankové služby v Poľsku a v Litve. Expanzia priniesla spoločnosti rast jej užívateľskej základne a výnosov.

Napriek tomu, že príjmy spoločnosti Revolut začiatkom roka 2020 klesli o 40%, podnikanie sa odrazilo v druhej polovici roka. 

Podľa údajov, ktoré poskytla spoločnosť Crunchbase, spoločnosť Revolut k dnešnému dňu vyzbierala 905,5 miliónov $ od 37 investorov. Hodnota spoločnosti je teraz 5,5 miliárd $.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Revolut Bank is now live in Romania, one of its biggest market. [cit. 2021-03-01]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/revolut-bank-is-now-live-in-romania-one-of-its-biggest-market/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments