-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Tom Jessop z Fidelity o prijatí Bitcoinu: „Dosiahli sme bod zlomu"

Tom Jessop z Fidelity o prijatí Bitcoinu: „Dosiahli sme bod zlomu”

Vedúci digitálneho majetku spoločnosti Fidelity, Tom Jessop, uviedol, že prijatie Bitcoinu vo finančnom sektore dosiahlo vrchol.

Jessop tvrdí, že súčasné finančné prostredie charakterizované nízkymi úrokovými sadzbami prispelo k pokračujúcej dynamike rastu Bitcoinu a ďalších kryptomien.

Podľa jeho názoru sa vďaka dostupnosti peňazí vyvolaných stimulačnými balíčkami kryptomeny čoraz viac stávajú alternatívnymi investičnými aktívami.

Okrem toho označil pandémiu za katalyzátor rastu nielen BTC, ale aj ďalších kryptomien a inšpiroval tak inštitucionálnych investorov na vstup do tohto sektoru.

„Myslím si, že sme dosiahli bod zlomu a práve pandémia, úprimne povedané, bola katalyzátorom inštitucionálneho prijatia, konkrétne Bitcoinu a príbehu okolo digitálneho zlata,” povedal Jessop.

Fidelity bola jednou z popredných spoločností, ktorá integrovala digitálne aktíva do tradičných finančných investičných portfólií. 

Ostatné popredné inštitúcie, vrátane Microstrategy a Grayscale, zvýšili svoje investície do BTC, čo vyvolalo ich súčasný vývoj. 

Investícia výrobcu elektromobilov Tesla do Bitcoinu v hodnote 1,5 miliardy USD do veľkej miery prispela k historickému maximu aktíva dňa 14. marca nad 61 000 USD.

Ďalšie inštitúcie ako PayPal a Visa tiež podporujú transakcie s kryptomenami.

Analytici Bloomberg predpokladajú, že aktívum by mohlo tento rok dosiahnuť 400 000 USD.

„Naše grafy zobrazujú BTC na podobnej báze ako zhruba 55-násobný zisk v roku 2013 a 15-násobok v roku 2017. Na dosiahnutie cenových extrémov podobných rokom 2021 by sa kryptomena priblížila k 400 000 USD, na základe regresie od roku 2011,” uviedli analytici z agentúry Bloomberg.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Fidelity’s Tom Jessop on bitcoin’s adoption: ‘We’ve reached a tipping point’. [online]. [cit. 2021-04-09]. Dostupné na: https://finbold.com/fidelitys-tom-jessop-on-bitcoins-adoption-weve-reached-a-tipping-point/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments