25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta TikTok súhlasí so zaplatením pokuty

TikTok súhlasí so zaplatením pokuty

TikTok súhlasil so zaplatením 92 miliónov $ na urovnanie sporu, ktorý ho obviňuje zo zneužitia umelej inteligencie na sledovanie a ukladanie údajov používateľov.

Podľa skupinovej výzvy porušovala sieť zákony tým, že pomocou softvéru rozpoznávala vo videách používateľov algoritmy tváre a algoritmy na identifikáciu veku, pohlavia a etnickej príslušnosti. Poukazovalo sa tiež na posielanie údajov o používateľoch do Číny.

TikTok poprel akékoľvek priestupky. Napriek tomu uviedol, že sa chce vyhnúť súdnemu sporu. Údaje o rozpoznávaní tváre zhromaždené spoločnosťou TikTok sa okrem iného použili na sledovanie a profilovanie používateľov na účely zacielenia reklamy.

TikTok vo svojom vyhlásení uviedol: „Aj keď s tvrdeniami nesúhlasíme, skôr než by sme sa mali podrobovať zdĺhavým súdnym sporom,by sme chceli zamerať naše úsilie na vybudovanie bezpečného a veselého zážitku pre komunitu TikTok.”

 O prípade s rozhodovalo v Illinois, ktorý disponuje prísnymi zákonmi týkajúcimi sa používania biometrických údajov.

Spoločnosť tiež súhlasila, že vo svojich zásadách ochrany osobných údajov uvedie, či aplikácie zhromažďujú biometrické informácie používateľov alebo údaje GPS, ako aj to, či ukladajú alebo prenášajú údaje používateľov mimo USA.

Ray Walsh, expert na digitálne súkromie poskytovateľa virtuálnej súkromnej siete ProPrivacy, uviedol: „To, že sa TikTok v tomto prípade ochrany osobných údajov rozhodol zaplatiť takú mastnú pokutu iba naznačuje, že si uvedomuje jeho potenciálnu prehru.” 

Čínsky vlastník aplikácie, ByteDance, už v minulosti čelil podobným špekuláciám o porušení súkromia. Spoločnosť však poprela posielanie údajov z USA do Číny.

V súčasnosti je prípad pozastavený.

Zdroj:

BBC, 2021. TikTok agrees legal payout over facial recognition. [cit. 2021-02-28]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/technology-56210052

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments