-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ Binance: Ethereum je pre bohatých ľudí

Generálny riaditeľ Binance: Ethereum je pre bohatých ľudí

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Binance sa v súčanosti kvôli vysokým poplatkom stalo Ethereum kryptomenou pre bohatých ľudí.

Zvyšujúce sa používanie protokolov DeFi, dApps a aplikácií postavených na ETH preťažilo sieť až do bodu, keď sú jej poplatky takmer neudržateľné. Niekoľko blockchainov súťaží o to, aby sa z nich stal nový fenomén ako Ethereum. Generálny riaditeľ Binance, Changpeng Zhao, sa uchyľuje k BSC ako najlepšej voľbe.

V nedávnom tweete zaútočil Changpeng Zhao na Ethereum, keď poukázal na jeho Achillovu pätu: poplatky. Poplatky za obchodovanie s ETH si podľa neho môžu dovoliť iba majetní. 

Do istej miery má pravdu. V priebehu roka 2021 sa priemerné transakčné náklady na Ethereum katapultovali rovnako rýchlo ako cena ETH. Tá sa z minuloročných priemerných necelých 5 $ zmenila na dnešných 15 $. Len pred 4 dňami dosiahli sieťové poplatky podľa údajov ycharts v priemere ATH takmer 40 $.

Toto je však cena za transakciu. Obchodníci pôsobiaci na platformách DeFi musia čeliť možnosti platiť denne viac ako 100 $ za každý obchod, ktorý uskutočnia.

CZ v neskoršom tweete uviedol, že ETH už nepoužíva. Binance vyvíja dva projekty, ktoré majú priamo konkurovať dvom najväčším blockchainom v ekosystéme.

Binance Chain bol navrhnutý tak, aby umožňoval extrémne rýchle platby s minimálnymi poplatkami. Bol by priamym konkurentom BTC kvôli jeho úzkemu zameraniu na odosielanie a prijímanie finančných prostriedkov.

Inteligentný reťazec Binance umožňuje na druhej strane vykonávanie inteligentných zmlúv. To je nákladovo efektívnejšie ako ETH.

Vzostup projektov ako Polkadot, Binance Smart Chain a Cardano je znakom rastúceho záujmu o nájdenie blockchainu schopného nahradiť Ethereum. 

Včera sa Cardano umiestnilo na treťom mieste medzi kryptomenami s najväčšou trhovou kapitalizáciou, čím zosadilo BNB z nedávno zaujatej pozície.

Rovnako ako Binance Smart Chain, aj Cardano sa snaží rýchlo, lacno a bezpečne realizovať kontrakty. 

Vývojári Ethereum však pracujú na druhej verzii blockchainu. „Nový blockchain, Ethereum 2.0, spracuje podľa niektorých nadšencov tisíce transakcií za sekundu. Dokonca stovky tisíc po úplnom nasadení,” tvrdí Vitalik Buterin.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Binance CEO: Ethereum is For The Rich Guys, But Soon They’ll Be Poor. [cit. 2021-02-28]. [online]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/binance-ceo-ethereum-for-rich-guys/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments