-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Texaská rada schválila návrh zákona na reguláciu kryptomeny, ktorý teraz smeruje do...

Texaská rada schválila návrh zákona na reguláciu kryptomeny, ktorý teraz smeruje do senátu

Členovia Snemovne reprezentantov Texasu prijali návrh zákona, ktorého cieľom je uznať kryptomeny podľa obchodného práva v štáte.

Na zasadnutí 87. Texaského zákonodarného zboru prijali zákonodarcovia navrhovanú novelu štátneho Jednotného obchodného zákonníka (UCC) zameranú na lepšie prispôsobenie obchodného práva inováciám a reguláciám digitálnych aktív. 

House Bill 4474, ktorý v marci predstavil jeden z členov Snemovne reprezentantov, Tan Parker, údajne pomôže definovať kryptomeny v UCC.

Návrh zákona sa teraz dostane do texaského senátu, pokiaľ ide o akékoľvek pozmeňujúce a doplňujúce návrhy a prípadne konečné hlasovanie. 

Lee Bratcher, prezident texaskej rady pre blockchain uviedol, že návrh zákona môže Texas priblížiť k štátu, ktorý je priateľský ku kryptomenám, ako je Wyoming. 

Ako jeden z mála štátov v krajine, ktorý objasnil definíciu virtuálnych mien pre podniky, Wyoming prilákal významné firmy vrátane Ripple. 

Vlani štátna banková rada vo Wyomingu udelila kryptoburze Kraken charter, ktorý má fungovať ako banka prijateľná pre kryptomeny a dala spoločnosti Avanti zelenú na príjem a úschovu kryptomeny podobným spôsobom.

Texas je už domovom firiem na ťažbu kryptomien vrátane spoločností BlockCap a Riot Blockchain. Obe uviedli, že plánujú rozšíriť svoje ťažobné podniky v štáte nákupom nových zariadení a vybavenia.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Texas house passes crypto-friendly bill, now goes to senate. [online]. [cit. 2021-05-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/texas-house-passes-crypto-friendly-bill-now-goes-to-senate

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments