21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Novinka: eBay teraz na svojej platforme umožňuje predaj NFT

Novinka: eBay teraz na svojej platforme umožňuje predaj NFT

V najnovšom vyhlásení agentúry Reuters v utorok 11. mája 2021 sa uvádza, že gigant elektronického obchodu eBay aktualizoval svoju politiku s cieľom uľahčiť predaj NFT. 

Na svojom trhu umožní predaj NFT pre digitálne zberateľské predmety, ako sú videoklipy, obrázky alebo obchodné karty. Táto nová funkcia bude ale spočiatku k dispozícii iba dôveryhodným predajcom v niekoľkých kategóriách.

Zavedenie tejto novej funkcie nadväzuje na nedávne vyhlásenie generálneho riaditeľa eBay, Jamieho Iannone, ktorý uviedol, že spoločnosť skúma sektor NFT.

Jordan Sweetnam, bývalý vlastník PayPalu, zavedie na platforme sadu nástrojov na obchodovanie so širokou škálou NFT:

„V nasledujúcich mesiacoch eBay pridá nové funkcie, ktoré na našu platformu prinesú zberateľské predmety založené na blockchaine.”

„Na rozdiel od zastupiteľných kryptomien ako Bitcoin a Ethereum, sú NFT založené na myšlienke nedostatku. To predstavuje jedinečné digitálne položky zaznamenané na blockchaine,” dodal.

Odvetvie NFT naďalej zaznamenáva zvýšenú adopciu v rôznych odvetviach, pričom do odvetvia NFT sa dostávajú známe osobnosti a športové hviezdy.

Výkonný riaditeľ eBay, Jamie Iannone, nedávno uviedol, že spoločnosť tiež skúma prijatie kryptomien ako platobnej formy.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. BREAKING: eBay Now Allows NFT Sales. [online]. [cit. 2021-05-12]. Dostupné na: https://u.today/breaking-ebay-now-allows-nft-sales

CRYPTOPOTATO, 2021. eBay Now Allows the Sale of NFTs on its Platform. [online]. [cit. 2021-05-12]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/ebay-now-allows-the-sale-of-nfts-on-its-platform/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments