Aave v2 spúšťa program ťažby likvidity zameraný na dlžníkov stablecoinov

0
117

Spoločnosť Aave zaviedla stimuly na ťažbu likvidity pre svoj protokol v2, pričom vyplatila odmeny za tokeny riadenia presahujúce 20 % tým používateľom, ktorí si požičiavajú stablecoiny.

Používatelia, ktorí vkladajú stabilcoiny do protokolu, môžu získať dodatočný výnos medzi 4,78 % a 13,49 % k svojim pravidelným ziskom vo forme stavených tokenov AAVE (stkAAVE). Vklady v BTC platia čiastku 4,59 %, zatiaľ čo vklady v ETH zaznamenávajú 2,11 % odmeny.

Zdá sa však, že najvyššie odmeny budú mať dlžníci stablecoinov. Tí v súčasnosti dostávajú odmeny medzi 5,15 % a 22,05 %

Program ťažby likvidity prešiel hlasovaním o riadení 24. apríla. Do 2. júla sa malo pritom distribuovať veriteľom a dlžníkom 2 200 stavených AAVE (stkAAVE) v hodnote zhruba 880 000 USD v súčasných cenách. 

Program bude preskúmaný v júli.

Viac ako dve tretiny odmien boli určené na trhy USDC a USDT. Zvyšných 32,5 % bolo rozdelených medzi trhy Aave DAI, ETH, wBTC a GUSD. Spoločnosť Aave uviedla:

„AIP 16 zvyšuje likviditu v rezervácii ekosystémov Aave. Tú je možné použiť na financovanie grantov, vývojových pracovníkov a staviteľov prostredníctvom grantového programu vedeného komunitou.“

Keďže zhruba 40 % TVL spoločnosti Aave je stále uzamknutých v iterácii verzie jedna, kampaň s odmenami v2 má tiež za úlohu presmerovať používateľov na aktualizovaný protokol. 

„Zavedením odmien za ťažbu likvidity na Aave v2 budú poskytovatelia a dlžníci likvidity prirodzene migrovať k optimalizovanej verzii,“ uviedla Aave.

Tento program sleduje úspech odmien v oblasti ťažby likvidity. Zároveň motivuje používateľov, aby preskúmali nasadenie spoločnosti Aave na škálovacie riešenie vrstvy 2 Polygon (predtým Matic). 

Tweet z 25. apríla poznamenal, že nasadenie spoločnosti Aave Polygon prekročilo miliardu dolárov v TVL a 7 200 používateľov do desiatich dní po uvedení na trh.

Podľa DeFi Llama je Aave v súčasnosti šiestym najväčším protokolom DeFi s TVL zhruba 7,5 miliárd USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Aave v2 launches liquidity mining program targeting stablecoin borrowers. [online]. [cit. 2021-04-27]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/aave-v2-launches-liquidity-mining-program-targeting-stablecoin-borrowers

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here