27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Aave v2 spúšťa program ťažby likvidity zameraný na dlžníkov stablecoinov

Aave v2 spúšťa program ťažby likvidity zameraný na dlžníkov stablecoinov

Spoločnosť Aave zaviedla stimuly na ťažbu likvidity pre svoj protokol v2, pričom vyplatila odmeny za tokeny riadenia presahujúce 20 % tým používateľom, ktorí si požičiavajú stablecoiny.

Používatelia, ktorí vkladajú stabilcoiny do protokolu, môžu získať dodatočný výnos medzi 4,78 % a 13,49 % k svojim pravidelným ziskom vo forme stavených tokenov AAVE (stkAAVE). Vklady v BTC platia čiastku 4,59 %, zatiaľ čo vklady v ETH zaznamenávajú 2,11 % odmeny.

Zdá sa však, že najvyššie odmeny budú mať dlžníci stablecoinov. Tí v súčasnosti dostávajú odmeny medzi 5,15 % a 22,05 %

Program ťažby likvidity prešiel hlasovaním o riadení 24. apríla. Do 2. júla sa malo pritom distribuovať veriteľom a dlžníkom 2 200 stavených AAVE (stkAAVE) v hodnote zhruba 880 000 USD v súčasných cenách. 

Program bude preskúmaný v júli.

Viac ako dve tretiny odmien boli určené na trhy USDC a USDT. Zvyšných 32,5 % bolo rozdelených medzi trhy Aave DAI, ETH, wBTC a GUSD. Spoločnosť Aave uviedla:

„AIP 16 zvyšuje likviditu v rezervácii ekosystémov Aave. Tú je možné použiť na financovanie grantov, vývojových pracovníkov a staviteľov prostredníctvom grantového programu vedeného komunitou.”

Keďže zhruba 40 % TVL spoločnosti Aave je stále uzamknutých v iterácii verzie jedna, kampaň s odmenami v2 má tiež za úlohu presmerovať používateľov na aktualizovaný protokol. 

„Zavedením odmien za ťažbu likvidity na Aave v2 budú poskytovatelia a dlžníci likvidity prirodzene migrovať k optimalizovanej verzii,” uviedla Aave.

Tento program sleduje úspech odmien v oblasti ťažby likvidity. Zároveň motivuje používateľov, aby preskúmali nasadenie spoločnosti Aave na škálovacie riešenie vrstvy 2 Polygon (predtým Matic). 

Tweet z 25. apríla poznamenal, že nasadenie spoločnosti Aave Polygon prekročilo miliardu dolárov v TVL a 7 200 používateľov do desiatich dní po uvedení na trh.

Podľa DeFi Llama je Aave v súčasnosti šiestym najväčším protokolom DeFi s TVL zhruba 7,5 miliárd USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Aave v2 launches liquidity mining program targeting stablecoin borrowers. [online]. [cit. 2021-04-27]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/aave-v2-launches-liquidity-mining-program-targeting-stablecoin-borrowers

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments